3 şehirde hastane mikrobuna karşı özel havalandırma çözümü

Toplam 3 bin yatak kapasitesine sahip Adana Entegre Sağlık Kampüsü, Yozgat Şehir Hastanesi ve Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü’nde kritik öneme sahip özel havalandırma sistemleri kullanıldı

Türkiye’nin farklı şehirlerindeki devlet hastanelerinde hastane mikrobuna karşı özel havalandırma sistemleri tercih edildi. Toplam 3 bin yatak kapasitesine sahip Adana Entegre Sağlık Kampüsü, Yozgat Şehir Hastanesi ve Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü’nde dünyanın ısıtma, soğutma ve motor kontrol sistemleri devi Danfoss ürünleri kullanılacak. Rönesans İnşaat’ın gerçekleştirdiği 3 proje de tamamlandığında Türkiye’nin en önemli sağlık kampüsleri arasında yer alacak. Hastanelerde kullanılacak Danfoss’un HCAV FC 102 ürünleri, hastane havalandırmasında mikropların, ameliyathane, hasta odası, temiz oda ve koridor gibi alanlara yayılmasını engelleyecek.

Hastane havalandırmaları neden önemli?

Hastanelerde havalandırma sistemleri hayati önem taşıyor. Örneğin ameliyathanede hijyenik klima santralinin ya da basınçlandırma fanlarının çalışmaması ya da arızalanması durumunda mikroplar yayılabiliyor. HCAV FC 102 sistemi, hem hastaların korunması hem çalışan personelin konforu için kullanılıyor. Danfoss’un VLT FC 102 modelindeki düşük arıza oranı söz konusu riskleri engelliyor.

Mikroplar odadan koridora yayılıyor

Hastane havalandırma sistemlerinde bir diğer kritik konu ise hasta odalarının havalandırılması olarak biliniyor. Mikropların hasta odalarından koridorlara yayılmasının engellenmesi hastalar, hasta yakınları ve personel için son derece önemli. Arızalı ya da yanlış seçilmiş bir cihaz ile hassas basınçlandırma yapılmadığı durumlarda hastane mikrobu yayılıyor ve hasta olmayan hasta yakınları ve personel de risk altında bulunuyor. Rönesans İnşaat 10+yıl cihaz ömrü ve piyasada en düşük arıza oranına sahip cihazları nedeniyle Danfoss’un HCAV FC 102 ürününü kullanıyor. Ayrıca Danfoss enerji verimliliği konusunda %3 enerji kazanımı sağlıyor. Danfoss cihazları verimlilikte %98 performans gösteriyor.

Ekipmanları koruyor

Danfoss’un basınçlandırma uygulamalarında kullanılan cihazlarının içerisinde bulunan 4PID ile kolayca programlanabilmesi ve Standart Yangın Modu olası yangın durumunda emniyet sağlıyor. Danfoss’un en önemli özelliklerinden Harmonik Filtre ve Dahili olan Dahili RFI filtre özelliğini standart olarak sunması hastanede bulunan hassas ameliyat ekipmanlarının harmoniklerden etkilenmesini engelliyor; hassas emar ve ölçüm cihazları gibi önemli ekipmanların işleyişine katkı sağlayarak arızalardan koruyor.

#hastanemikrobu #özelhavalandırmasistemi #HarmonikFiltre #AdanaEntegreSağlıkKampüsü #YozgatŞehirHastanesi #ElazığEntegreSağlıkKampüsü #Danfosscihazları

Popüler Yazılar