Biyoteknoloji Sektörü Nisan’da İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda buluşuyor!

0
1898

Yaşam bilimlerinin farklı endüstrilerdeki uygulamalarına teknoloji ve hizmet üreten BİYOTEKNOLOJİ uzmanları, konunun Türkiye’deki tek fuarında biraraya geliyor. 21-23 Nisan 2016 tarihinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan Biotech Eurasia Biyoteknoloji, Yaşam Bilimleri ve Endüstrileri Fuarı’nın ekseninde, biyoteknolojinin farklı sektörlere ve endüstrilere yönelen bilgi birikimi, teknikleri ve ürün teknolojisi yer alıyor.

GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ; BİYOTEKNOLOJİ

Biyoteknoloji, günümüzde insanlığın geleceğini etkileyecek olgular arasında sayılıyor. 2017 yılında küresel biyoteknoloji piyasasının 468,1 milyar dolarlık pazar değerine ulaşması bekleniyor. Pazardan sağlık sektörü %60, gıda ve tarım sektörleri %14, çevre ve endüstriyel süreçler %7, hizmetler sektörü ise %19 pay alırken, pazarının neredeyse yarısını (%45,4) Amerika oluşturuyor. Türkiye’de ise biyoteknoloji alanındaki çalışmaların sürdürülebilir ve etkili bir yapıya kavuşturulmasını sağlamak üzere, Türkiye Biyoteknoloji Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2015-2018) hazırlanmış durumda.

KONUSUNUN TÜRKİYE’DEKİ TEK FUARI: BİOTECH EURASİA

Biotech Eurasia Biyoteknoloji, Yaşam Bilimleri ve Endüstrileri Fuarı, bilimsel araştırmalardan laboratuvar ortamlarına, ölçümleme, görüntüleme ve analiz teknolojilerinden endüstriyel proseslere kadar yaşam bilimlerinin tüm alanlarında ürün ve hizmet sunan dünya markalarını, bu son derece spesifik alanın uzmanları ve kullanıcıları ile buluşturuyor. 21-23 Nisan 2016 tarihinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan fuar süresince yürütülecek konferans, toplantı ve teknik sunum ortamları ile de sektörün uzman ve profesyonelleri, oluşturulan “bilgi ağı” çerçevesinde biraraya geliyor.

#İstanbulLütfiKırdarUluslararasıKongreveSergi Sarayı  #Biyoteknoloji #Sektör #manset

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here