Çanakkale’de Yeni Medikal Yatırımlar

20Çanakkale’ye yapılacak yatırımlar için Sağlık Bakanı’ndan sözlü onay alındı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Çanakkale’de sağlık alanındaki sıkıntıların çözümü adına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile görüşmeler yaptıklarını söyledi. AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, 14 Mart Tıp Bayramında Çanakkale’ye gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na, sağlık alanında Çanakkale’nin ihtiyaçlarının kısa vadede çözümü ile ilgili talepleri ilettiklerini ve oldukça olumlu geçen istişareler sonucunda Çanakkale adına önemli kazanımlar sağlanması için ilk adımın atıldığını söyledi.
Görüşmeler sonrasında bir açıklama yapan Kaşdemir, “Değeri yaklaşık 5,5 Milyon TL olan bir Radyoterapi cihazı, İnvaziv Kardiyoloji Merkezi kurulum izni ve değeri yaklaşık 3 Milyon TL olan bir adet Anjiyografi cihazı, Hastanemizde Kardiyovasküler cerrahi izni, değeri yaklaşık 1,5 Milyon TL olan Robotik Yürüme Rehabilitasyon cihazı sözü alındı. Mevcut yatırımlarında değerlendirildiği istişare toplantısından, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin, Ağız Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürülmesi ve yan dal diş uzmanı hekimlerinin ilimize yönlendirilmesi, Küçükkuyu Semt polikliniğinin açılması ve mevcut Hastane binasının Hastane olarak devam etmesi kararlarında mutabık kalınmıştır. Hayalimiz, hedefimiz yollarda sevk edilirken hayatını kaybeden hemşerilerimizin olmadığı bir Çanakkale, bölgesinin en önemli sağlık merkezi haline dönüşmüş bir Çanakkale ve hemşerilerimizin başka yerlere sevk edilmelerine gerek kalmayacak şekilde her türlü sağlık hizmetini en yakın ve en modern sağlık tesisinde alabileceği bir Çanakkale oluşturmaktır” dedi.
Özellikle ilçeler ve il Merkezindeki devam eden hastane inşaatlarının tamamlanmasının ardından görevlendirilecek olan yeni doktorlar ve sağlık çalışanlarıyla birlikte bu hizmetlerin kesintisiz sürdürüleceğini de belirten Kaşdemir, “Tüm bu yatırım ve destek kararlarının alınmasında her zaman bizlerin yanında yer alan başta Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu olmak üzere, Kamu Hastaneleri Kurum Başkanımıza ve tüm Kamu Hastaneleri çalışanlarına hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Çanakkale’ li hemşerilerimiz her şeyin en iyisini ve en güzelini hak ediyorlar. Hak ettikleri modern ve kaliteli sağlık yatırımlarına ulaşmaları anlamında bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Popüler Yazılar