Eczacıbaşı-Monrol Nükleer Tıp Alanına Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

2008 yılında, Eczacıbaşı İlaç Sanayii ve Bozlu Holding’in ortak girişimiyle kurulan Eczacıbaşı-Monrol Nükleer Ürünleri teşhis ve tedavi için yüksek kaliteli radyofarmasötik üretimiyle Türkiye’nin nükleer tıp pazarının gelişimine öncülük etmeye devam ediyor. Eczacıbaşı-Monrol, 2018 yılında da Mısır’da, bu alandaki ikinci tesisi olan Tc99M Jeneratör üretimine başlayacağını duyurdu.

2018 yılında Mısır’da başlaması planlanan Tc99M Jeneratör üretimi ile Nükleer Tıp alanındaki yatırımlarına devam eden Eczacıbaşı-Monrol, hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan yüksek kaliteli radyofarmasötik üretimine devam ediyor. Modern ve çevre dostu teknolojileri kullanarak Türkiye’de 6, yurtdışında Bulgaristan, Romanya ve Mısır’da olmak üzere toplamda 9 tane dünya standartlarında üretim tesisi sahibi olan Eczacıbaşı-Monrol ayrıca Kuveyt’te ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde siklotronlar işletiyor.

Eczacıbaşı-Monrol, Dubai’de Monrol Körfezi adı altında BAE’nin en önemli holdinglerinden biri olan Almulla Grubu ile de uzun yıllardır güçlü bir ortaklık yapıyor. Almulla Grubu’na ait siklotron tesisini işleten Eczacıbaşı-Monrol, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kuveyt’te de yerel ortaklarıyla birlikte bir siklotron tesisini daha işletiyor.

Merkezi Ataşehir’de bulunan Eczacıbaşı-Monrol, nitelikli ve müşteri odaklı hizmetinden ödün vermeden 300 çalışanı ve beş distribütörü ile Türkiye’de ve dünyada 30’dan fazla ülkede nükleer tıp merkezi tedarik etmek için hizmet veriyor. Pakistan ve Erbil’de 2 devamlı Siklotron Tesisi projesi bulunuyor.

#eczacibasi, #monrol, #nukleertip, #güncel, #manset

Popüler Yazılar