İmplant KA, Dünyada İlk 5’e Girmeye Aday


Tasar
ımı ve üretimi ile % 100 Türk ürünü olan Yapay Diş Kökü, yabancı bilim adamlarının katılımı ile tanıtıldı.

rtık Türkiye’nin de tasarımı ve üretimi ile yüzde yüz yerli diş implantı var. Üretilen implant KA, kalitesiyle dünyada ilk 5’e girmeye aday. istanbul Üniversitesi, Diş hekimliği Fakültesi, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Bülent Katiboğlu tarafından tasarla­nan ve Mode Medical tarafından üretimi yapılan yeni Türk implantı “KA”, kalitesi ve makul fiyatıyla %99’u yabancı olan diş implantı pazarına önemli bir alternatif olarak giriyor. mplant KA, Amerika’dan gelen diş hekimliği dünyasının önemli temsilcilerinin de konuşmacı olarak katıldığı bir top­lantı ile uluslar arası arenada görücüye çıktı.

Daha Çabuk İyileşme İmkanı

Prof. Dr. Katiboğlu, Türkiye’nin kendi implantını üretmesine htiyaç duyulduğunu, bu nedenle uzun zamandır böyle bir çalışma içerisinde olduklarını belirtiyor. Türkiye’nin implan­tını üretmesine olanak verecek teknolojisinin ve bilimsel alt­yapısının olduğunu dile getiren Katiboğlu, geçmişten bugüne kadar çalıştığı tüm dental (diş) çalışmaların uygulanması sırasındaki eksikliklerin üzerine giderek Türk implantını tasarladığını ifade ediyor. “Girişimler var, daha önce bunun üstüne çalışanlar da oldu. Bizim farkımız bunun bilgisinin de mühendisliğinin de bir bütün olarak Türk olması. Türk heki­mine son derece kolay uygulayabileceği, ağız içerisinde rahat çalışabileceği, kemikle uyumlu eksikleri olmayan bir dental implant sunmuş olduk.”

Katiboğlu, ürünün kısa zamanda uygulanmasının yanı sıra yüzey özellikleri nedeniyle de daha çabuk iyileşme özelliği gösterdiğini kaydediyor, implant Ka’nın fiyatının da makul olacağını kaydeden Prof. Dr. Katiboğlu, bunun da hastalara pozitif yansıyacağını belirtti. Katiboğlu, implant KA’nın özel sektörde piyasaya girer girmez porselen diş fiyatına implant yapılabileceğini belirtti. Üretilen implant sayesinde bir devlet hastanesinde bu işlem dolgu fiyatına yapılabilecek şeklinde konuştu.

İmplant KA Kullanıma Hazır

Açıklama şöyle devam etti: “Üretimi yaparken uluslararası literatürden, geçmişteki deneyimlerden faydalanarak ortak bir bilgi oluşturduk. Ancak işin sonlandırılmasında kendi birikimlerimizi kullandık. Bu nedenle ‘Yüzde 100 Türk üreti­mi’ şeklinde ifade ediyoruz. Türkiye’de bunun üretilmesi büyük bir ihtiyaçtı. Bu ürün üniversite ve sanayicinin bir araya gelmesiyle nelerin ortaya çıkacağının en güzel göster­gesidir. Türkiye’de hekim ile sanayici artık bir araya gelmeli” Türkiye’de implanta ihtiyaç duyan kişi sayısı yüz binlerin üze­rinde. Kalite açısından en üst seviyede olan implant KA kul­lanıma hazır. Eylül başında hastalar üzerinde kullanacağız. Gayrettepe Point Otel’de düzenlenen Dental implant Ka VVorkshop’a katılan yabancı bilim insanları implant Kaya tam not verdi. VVorkshop’da ayrıca implantolojideki güncel gelişmeler önemli isimler tarafında ele alındı. Yeditepe Üniversitesinden Prof. Dr. Ender Kazazoğlu mode-ratörlüğünde gerçekleştirilen vvorkshop’da, Prof. Dr. Dinçer Gürün, Prof. Dr. Monish Bhola, Prof. Dr. James VVİnkler, Micheal Linebaugh ve Prof. Dr. Shilpa Kolhatkar konuşmacı olarak yer aldı.

 

 

Popüler Yazılar

BizPoint

Online Dergi / Online Magazine

online dergi
online dergi