Koru Hastanesi’nden Üniversite Atağı

 


Koru Hastanesi, kuruluşunun 1. yıl dönümünü kutladı. Sheraton Otel’de düzenlenen kutlamaya, bilim insanları, akademisyenler, bürokratlar ve gazeteciler katıldı.

Koru Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, hastane işletmeciliğinin ticari bir faaliyet gibi görünmesine karşın, kendilerinin öncelikli olarak ‘etik kurallara’ bağlılığa ve hizmet kalitesine önem verdiklerini söyledi. Hastanelerinin kuruluşundan bu yana yaklaşık 70 bin hasta muayenesi yaptıklarını belirten Biri, 6 bin ameliyata imza attıklarını ifade etti.

Koru Hastanesi, üniversite yolunda

Biri, yeni dönemde de farklı plan ve hedefleri olduğunu dile getirerek, bu kapsamda ‘Koru’ adını vakıf ya da üniversite ile duyurmak istediklerini  söyledi. Sağlık ve eğitimin, bir ülkede gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergeleri arasında yer aldığını vurgulayan Biri, bu alanlarda markalaşmanın da önemli olduğunu ifade etti. Biri, bu doğrultuda hazırlıklarını yürüttüklerini belirterek, ‘Tüm hizmetler, etik değerler ve akademik ölçütlerde olacaktır’ diye konuştu.

Hasta güvenliği, hasta memnuniyeti, çalışan güvenliği ve çalışan memnuniyetinden asla vazgeçmeyeceklerinin altını çizen Biri, kendileriyle birlikte yürüyen herkese teşekkür etti. Konuşmanın ardından, Prof. Dr. Esin Kahya ‘”Türklerin bilime katkılarına
bazı örnekler”  başlıklı bir sunum yaptı.

Popüler Yazılar