Mustafa Nevzat Dünyanın Lider İlaç Fuarı CPhI’a Katılıyor  


Türk ilaç endüstrisinin gelişiminde 90 yıldır öncü rol üstlenen Mustafa Nevzat İlaç, dünyanın lider ilaç fuarı olarak kabul edilen CPhI İstanbul’a katılacak. 4-6 Haziran 2014 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 115 katılımcı firma ve 2 binden fazla sağlık profesyonelini ağırlayacak olan CPhI’da Mustafa Nevzat İlaç, alanının en yenilikçi ürünlerini sergileyecek.  

Büyüyen ekonomisinin yanı sıra dünyada iki kıtayı birleştiren tek ülke olarak sağladığı stratejik konumu ile sağlık ve ilaç sektörü için önemli bir nokta haline gelen Türkiye, 4-6 Haziran 2014 tarihlerinde ilaç dünyasının dev markalarını ağırlayacak. 115 katılımcı firma ve 2 binden fazla sağlık profesyonelinin İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir araya geleceği CPhI’a Türkiye ve bölge ülkelerdeki ilaç endüstrisi alanındaki yenilikleri her geçen gün daha geniş bir coğrafyaya taşıyan Mustafa Nevzat İlaç da katılıyor.

İki gün sürecek olan dev buluşmada Mustafa Nevzat İlaç, gelişen teknoloji ile ilaç sektöründe oluşan farklı ihtiyaçlar için sunduğu yenilikçi yaklaşımlarla Avrupa, Kuzey Amerika, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Balkan bölgeleri ile hayata geçirdiği projeleri katılımcılarla paylaşacak.

Yerli ilaç üreticilerini küresel hammadde, makine, ambalajlama çözümleri ve kontrat hizmetleri tedarikçileri ile bir araya getirecek olan fuar, aynı zamanda kendi piyasalarına fiyat avantajlı ilaç ürünleri sokmak isteyen çok sayıda bölgesel ziyaretçiye tedarikçi ve üretim partneri bulma fırsatı sunuyor.

“İhracatta Hedefimiz Bölgesel Liderlik”

Sektördeki trendler ve hasta beklentileri doğrultusunda Mustafa Nevzat İlaç’ın yol haritasını belirleme konusunda CPhI İstanbul Fuarı’nın yeni ufuklar açtığını söyleyen Mustafa Nevzat İlaç Genel Müdürü Levent Selamoğlu, “Bugün gelinen noktada Türkiye, üretim standartları, teknolojisi ve kurulu kapasitesi açısından gelişmiş bir ilaç endüstrisine sahip. Bu endüstrideki öncü kimliğimizle katılacağımız CPhl İstanbul Fuarı’nı, ihracat satışlarımızın 50 milyon doları aşmasını hedeflediğimiz bu dönemde oldukça ciddiye alıyoruz. Örneğin, savaşın ardından sağlık alanında hayata geçirdiği yeniden yapılanma çalışmaları sebebiyle Irak, Körfez ülkeleri ve Cezayir ilaç ihracatında potansiyeli en yüksek pazarlarından biri ve büyüme sağladığımız ülkelerin başında gelmektedir. Bu iş ilişkilerimizi geliştirmek, yeni iş fırsatları keşfetmek ve strateji oluşturma imkanı bulacağımız fuar, en güncel ve en yeni teknolojiye sahip çözüm önerilerimizi sunduğumuz önemli bir mecra olacak“ dedi.

Son yıllarda ilaç sektöründe özel üretim gerektiren ve dünyada az sayıda firmanın faaliyet gösterdiği bir alan olan biyoteknolojide önemli çalışmalar hayata geçiren Mustafa Nevzat, ihracat yaptığı ülke sayısını artırarak bölgesel liderliği hedefliyor.

 

Popüler Yazılar