Sağlık sektörünü buluşturan zirve

Türkiye’nin ilk ve tek dijital sağlık zirvesi Digital Health Summit Turkey
İstanbul’da gerçekleşti

Digital Health Summit Turkey’in dördüncüsü 17-18 Aralık 2015 tarihleri arasında Vodafone Altın Sponsorluğu’nda İstanbul’da Park Bosphorus Hotel’de gerçekleştirildi. Sağlık sektörünün en yenilikçi zirvesi olan Digital Health Summit Turkey 2015, teknoloji ve yazılım firmaları, ilaç sektörü profesyonelleri, hasta örgütleri, akademisyenler ajanslar, mobil operatörler, sağlık kurumları gibi farklı alanlardan 282 kişinin katılımıyla tamamlandı. PTMS tarafından düzenlenen zirve iki gün boyunca 25 oturumda, 38 konuşmacıyı bir araya getirdi. 38 konuşmacının deneyimlerini paylaştığı zirvede teorikten pratiğe dijital sağlık alanında bir çok yeniliklerden bahsedildi.

Zirve, açılış konuşmasını Leyla Alaton’un yaptığı ilk gün yoğun ilgiyle başladı. Dünyanın önde gelen dijital sağlık danışmanlarından Len Starnes, sağlık çalışanları için geliştirilen sosyal ağların günümüzdeki önemli etkisi ile ilgili çarpıcı örnekler sundu. Zirvenin ikinci uluslararası duayeni Healthcare Paradigm Başkanı Dr. Zakiuddin Ahmed mobil sağlık alanındaki yenilikleri ve fırsatları katılımcılarla paylaştı. Zirve’nin altın sponsoru olan Vodafone’dan “Faturalı Müşteriler, Sosyal İş Modelleri ve Inovasyon Segmentleri Kıdemli Pazarlama Müdürü” Hülya Gündoğan Uçarlar ve “İşe ve Marka Ortaklıkları Kıdemli Müdürü” Rüçhan Ziya ise global örneklerle zenginleştirdikleri ilgi çekici sunumlarında telekominasyon ile sağlık sektörünün yollarının yakın gelecekte çok daha sık kesişeceğini, sektörel iş birlikteliklerinin ülkemizde de daha sık olacağına dikkat çektiler.

Türkiye ve dünyadan sağlık ve bilişim sektörünün önde gelen üst düzey yetkililerin katıldıkları zirvede bu yıl, alanında uzman birçok konuşmacı ve konu başlığı ele alındı.  Özellikle ‘hasta odaklı’  yaklaşımlar üzerinde tartışıldı. Digital Health Summit Turkey 2015’te başka neler konuşuldu?

  • Sağlıkta Dijital Dönüşüm
  • Vodafone Cep Sağlık
  • Dijital Hastane
  • Dijital Dünya Beynimizi Nasıl Değiştirdi?
  • Dijitalin Dönüştürdüğü Sağlık Sektöründe Bir Yüzleşme: Hasta Odaklılık
  • Vademecum: İlaç Karar Destek Sistemlerinin Dijital Sağlıkta Yeri
  • İlaçta Çoklu Kanal Uygulamaları ve Öneriler
  • Sağlık Profesyonellerinin Dijital Mecra Kullanımı

 

Popüler Yazılar