Tokat’ta Sağlık Yatırımları


Tokat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Arslan Erkan, “Eski Devlet Hastaneleri Yeni Projelerle Tekrar Hizmete Kazandırılacak” diye konuştu.

Tokat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Arslan Erkan, eski devlet hastanelerinin yeni projelerle tekrar hizmete kazandırılacağını söyledi. Tokat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak kasım ayında göreve başlayan Erkan, il genelindeki kamu hastanelerinin genel durumlarını değerlendirerek yapılan çalışmaları dile getirdi. Her hafta bir ilçedeki hastanede incelemelerde bulunduklarını ifade eden Erkan, Turhal, Zile ve Erbaa ilçelerinden sonra Almus Devlet Hastanesi’nde de incelemelerini sürdüreceklerini kaydetti. Tokat Devlet Hastanesi’nin 2010 yılında yeni binasına taşınması ile boşaltılan eski binaların yerine yapılması planlanan sağlık yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Erkan, eski devlet hastanesi yerine 50 yataklı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi planlandığını ifade ederek, “Eski devlet hastanesine ait olan taş bina yıkılmayacak, belki hizmet binası olarak kullanılacak.

Diğer bina yıkılarak yerine yapılması planlanan diş hastanesi ise ihale aşamasında. Eski Recep Yazıcıoğlu Hastanesi’nin yerine Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi açılması planlanıyor. Bu anlamda deprem güçlendirmesi ve tadilat
işlerini yapan firma çalışmalarını tamamladığını bildirdi. Geçiş kabul aşamasına gelindi. İl Sağlık Müdürlüğü geçici kabulünü yapıp bize devredecekler. Bizlerde teşrifini yapıp hizmete açılması için gayret göstereceğiz. Genel Sekreterlik içinde bir yer arıyorduk. Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi’nin bulunduğu yerin üst kısmında acilin üst kısmında yeterli yer olduğu gözüküyor. Genel Sekreterliği oraya taşıyacağız. Çünkü bizim yaklaşık 100’e yakın personelimiz olacak. Birde burası çocuk polikliniği olarak planlanmış. Açılacağı sırada biz buraya geldiğimiz için bir süre ertelendi. Bizde kısa sürede ayrılacağız ki buradaki işleyiş rahatlasın” dedi.

Popüler Yazılar

BizPoint

Online Dergi / Online Magazine

online dergi
online dergi