Türk Toraks Derneği’nde Kongre Vakti

 

Türk Toraks Derneği’nin 15. Yıllık Kongresi, 11-15 Nisan tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek. Kongrede ”akciğer nakli, akciğer kanseri, KOAH, astım, uyku bozuklukları, tütün kontrolü, sigara bırakma tedavisi, tüberküloz, pulmoner rehabilitasyon, meslek hastalıkları” gibi toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren başlıklar ele alınacak.

Kongrede bilimsel program kapsamındaki kurslar, paneller, karşıt görüş toplantıları, konferanslar, olgu sunumları ve bilgi güncelleme oturumlarıyla bazı yenilikler de paylaşılacak.

Geçen yıl oldukça ilgi gören, genç hekimlerin yararlandığı ”Fellowship” oturumuna bu yıl da yer verilecek. Farklı disiplinlerin bir arada tartışacağı ortak paneller ve ulusal sağlık politikaları konusunda yapılacak sunumlar bilimsel programın içeriğini zenginleştirecek.

İlk kez bu kongrede hasta perspektifini yansıtacak olan hasta sunumları yer alacak. Kongreye katılım burslarıyla dernek üyelerinin katılımı desteklenecek. Bu yıl da kongre bildiri ödülleri, yayınlanmış kongre bildirisi ödülü, yurt dışı yayın ödülü, genç araştırmacı teşvik ödülü, Lokman Hekim Vakfı Sarıay ödülü, Dr. Elgiz Pekdemir Ümraniye Verem Savaş Derneği bildiri ödülü, Actelion pulmoner vasküler sistem araştırma ödülleri sahiplerini bulacak.

Popüler Yazılar