Türkiye Sağlık Turizminde Liderlik Yolunda!

Medikal turizm, geriatri, termal turizm ve engelli turizmini kapsayan sağlık turizmi 1alanında Türkiye’yi seçmek birçok avantaj demektir! Sağlık turizmi için Türkiye’yi tercih eden turist, ileri teknoloji cihazlar aracılığıyla deneyimli hekimlerden tedavi almayı garantiler. Tedavi göreceği sağlık merkezleri yakın tesislerde konaklama olanağı bulan ziyaretçiler, Türkiye’nin dört mevsim eşsiz doğasının ve her eğlence-dinlence tercihine olanak sağlayan şehir hayatının tanını çıkarır. Türkiye’de sağlık turizminin dört ana kategorisinde kaliteli servis, ileri teknoloji ve rekabetçi fiyatlarla hizmet verilir.

                                                                         

“Hedef Sağlık, İstikamet İstanbul”2Türkiye turizminin referans kuruluşu TÜRSAB tarafında uygulanan “Hedef Sağlık İstikamet İstanbul” Projesi ile hem acentaların süreç içerisindeki etkinliğini arttırıyor, hem de acentalar ve sağlık hizmeti veren kuruluşlar arasında rekabetçi ve sürekli gelişime açık bir işbirliği kuruluyor.Bu proje aracılığıyla Türkiye’ye sağlık turizmi amacıyla konuk olan her turist, kendisi için en kaliteli ve en uygun sağlık hizmetlerinden faydalanmayı garantilemiş oluyor. 8500 turizm ve seyahat acentasının üye olduğu TÜRSAB, her projesi gibi “Hedef Sağlık İstikamet İstanbul” Projesiyle de Türkiye turizmini bir adam daha ileri taşıyor.

Sağlığın Rotasını Keşfedin!3

Plastik ve estetik cerrahi, saç ektirme, göz ameliyatları, tüp bebek, açık kalp ameliyatı, deri hastalıkları, check up, kanser tedavileri, kulak burun boğaz, diyaliz ve kalp ve damar cerrahisi, jinekoloji, beyin cerrahisi, ortopedi, diş, spa, fizik tedavi ve rehabilitasyon gibi hemen her dal için gelen yabancı hastalar gerek düşük maliyet, gerekse yüksek kalite ve teknoloji standartları nedeniyle Türk sağlık kuruluşlarını tercih ediyor.

Göz Hastalıkları

Dünyaya açılan penceremiz olan gözlerimizin daha sağlıklı olması için birçok hastane uluslararası belgeleri, uzman cerrah kadrosu, son teknoloji cerrahi donanımı ve yüksek standartları ile her gelir düzeyine hizmet verebiliyor. Göz sağlığı konusunda liderliğe oynayan İstanbul hastaneleri her ay dünyanın dört bir yanından binlerce kişiyi ağırlıyor ve sağlığına kavuşturuyor.

Uygulanan Tedavi Yöntemleri,

Katarakt ameliyatıgöz

Glokom ameliyatı

Şaşılık ameliyatı

Excimer ameliyatı

Kornea nakli

Göz estetiği (oküloplasti)

Retina hastalıkları tedavileri

Sarı nokta hastalığı tedavileri

Çocuk göz sağlığı

Plastik Ve Estetik Cerrahi Her Geçen Gün Gelişiyor!

Sağlık turizmi alanında en çok tercih edildiği alanlardan biri plastik ve estetik cerrahi. En iyi hizmeti en uygun koşullarda almak isteyenlerin istikameti bu alanda da Türkiye oluyor. Türkiye’deki plastik cerrahi dalı ve bu alandaki hekimler cerrahideki yetenek ve başarıyla dünya çapında biliniyor. Bu da medikal turistlerin Türkiye’yi tercih etmesindeki en büyük etkenler arasında yer alıyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Alanındaki Popüler Uygulamalar

Estetik burun cerrahisi

Rinoplasti, Yüz germe cerrahisi

Face-lift, Göz kapağı estetiği

Blefaroplasti,

Kepçe kulak estetiği

Otoplasti, Estetik meme operasyonları,

Vücut şekillendirme operasyonları,

Medikal cilt bakımları,

PRP

Kök Hücre Destekli Cilt Yenileme,

Zayıflama ve selülit tedavileri

saçSaç Ekiminde Cazibe Merkezi…

Türkiye’de sağlık turizminin en hızlı yükseliş gösterdiği alanların başında saç ekimi geliyor. Her 5000’i aşkın kişi dünyanın çeşitli ülkelerinden saç ekimi operasyonu için geliyor. Deneyimli uzmanlar ve birçok ülkeye kıyasla uygun fiyatlar Türkiye’nin bu konudaki en önemli avantajı. Stres, çevre koşulları yanlış beslenme ve genetik gibi birçok nedenle dökülen saçlar, ülkemizde bu konuda uzmanlaşan birçok sağlık tesisinde başarılı saç ekimi operasyonlarıyla yeni bir görünüme kavuşuyor.

 

Diş Tedavisinde Uygulanan En Gelişmiş Yöntemler Türkiye’de!

Özellikle orta yaş sonrasında başlayan diş sorunları gerek sağlık gerekse maddi anlamda günümüz insanına özellikle Avrupa’da büyük bir yük. Birçok diş tedavi giderinin sigortalar tarafından karşılanmaması, hastaların bu tedavileri kendi olanaklarıyla yaptırmalarını gerektiriyor. Türkiye gerek diş konusunda uzman klinikleri gerekse Avrupa fiyatlarının neredeyse dörtte birine denk gelen ücretlerle medikal turistlere alternatifsiz bir destinasyon halini almış durumda.

Diş Tedavisinde Gelişen Yöntemlerdiş

İmplant, Estetik diş operasyonlar,

Ağız, diş çene cerrahisi,

Ortodonti

Periodontoloji,

3D çene ve diş tomografisi,

Total diş bakımı

Organ Nakli Tüm Dünyada Olduğu Gibi Türkiye’de De Çok Önemli…

Organ nakli bugün bütün dünyada en önemli ve en zorlu tıp alanlarının başında geliyor. Gerek kadavra organlarının yetersizliği gerekse yaşlanan nüfus, organ naklinin öneminin giderek artmasına neden oluyor. Dünyada organ nakli konusunda birçok operasyonla öncülüğü üstlenen Türk cerrahları, Türkiye’yi bu alanda da sağlık turizmi ile birleştirmeyi başarabilen nadir bölgelerden biri olarak öne çıkarıyor. Türkiye çapında 59 hastanede Böbrek Nakli Merkezi, 34 hastanede Karaciğer Nakli Merkezi, 16 hastanede ise Kalp-Akciğer Nakli Merkezini ruhsatlandırılarak hizmete girmiştir. 2011 yılında Akdeniz Üniversite’sinde yapılan ilk kol ve yüz nakli ülkemizin tıp alanında aldığı yolun somut bir kanıtı olmuştur. Bu başarı ülkemizde olduğu kadar dünyada da büyük ses getirmiştir.

tüpTüp Bebek Tedavisi

Türkiye’deki sağlık turizminde tüp bebek (IVF) ve kısırlık tedavileri yüzde 20 gibi önemli yayın sahibi. Günümüzde 100 çiftten 20’sinde görülen infertilite (kısırlık) yaş ilerledikçe sıklığı artan bir durumdur. Uzun süreli bu tedavinin her aşaması uzman kadrolar ve en son tıbbi teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

 

Tüp Bebek Tedavisinde Gelişmiş Uygulamalar

IVF – ICSI

Blastokist transferi,

Sperm seçiminde IMSI,

Endometrial Ko-kültür,

Asisted hatching, Sperm kriyoprezervasyonu,

Blastokist ve oosit vitrifikasyonu,

Preimplantasyon genetik tanı,

Mikrodissektion TESE,

Embriyo kriyoprezervasyonu,

Kontrollü ovarian hiperstimulasyon ve intrauterin insemilasyon,

Ovülasyon indiksiyonu,

İnfertilite cerrahisi, Tanısal laporoskopi-histeroskopi

Geriatri Ve Engelsiz Turizmengel

Bugün Avrupa’da yaşayan yaşlılar 25 yıl önceki akranlarından çok daha fazla tatil yapıyor. Bu da Goethe’nin “insan yaşlanınca yaşamaya istekli olduğunu göstermeli” sözünün özellikle Avrupa’da daha iyi anlaşıldığını gösteriyor ve yaşlılık tanımının bir kez daha gözden geçirilmesi gerektiğine işaret ediyor! İstanbul, tüm konukları ve herkesin hissettiği yaşta olduğu anlayışıyla ağırlıyor. Türkiye, geriatri turizmindeki alt yapısı ve gelişimiyle, yaş, yaşlılık ve engel kavramlarına bu yüzyılın olanakları ve felsefesiyle yaklaştığını kanıtlıyor. Ne demişti Margaret Thatcher? “Hayat 65 yaşında başlar!”

 

suSudan Gelen Sağlık…

İnsanlık için hayat anlamına gelen suyun her hali Türkiye’de… Tarihi Türk hamamları, kaplıcalar, çamur uygulamaları, içme kürü, solunum kürü, deniz kürleri ve daha birçok alanda suyla gelen iyilik… Türkiye’nin tamamı şifalı sularla kaplı. Türkiye’deki 80’in üzerinde termal tesis dünyanın dört bir yanından turistin ilk tercihi. Birçoğu tarihle iç içe giren tesislerden taşan sular, size iyilik ve mutluluk vaat ediyor!

 

Rotanız Türkiye’ye!

Turizm; dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri konumunda bulunuyor. Öyle ki 1950’li yıllarda uluslararası seyahat eden kişi sayısı 25 milyon kişi seviyesinde iken 2015 yılında bu sayı, 1 milyar 184 milyona ulaştı. Turizm sektörü ile ilgili tüm projeksiyonlar sektördeki büyümenin önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceğini gösteriyor. Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) öngörüsüne göre 2030 yılında seyahat sayısı 1,8 milyara ulaşacak.

TÜRK

 

#Türkiye #SağlıkTurizminde #LiderlikYolunda #Sağlık #Turizm #Liderlik #Manşet

Popüler Yazılar