İlk Yardım Haftası Acıbadem Mobil Sağlık’ın hizmetleriyle kutlanıyor


Her yıl 1 – 7 Mayıs tarihleri arasında kutlanan İlk Yardım Haftası, acil sağlık hizmetlerinin önemini bir defa daha hatırlattı. Acıbadem Mobil Sağlık’ın uzman medikal ekibiyle 7/24 hazır olduğu hizmetler, hayat kurtaran çözümler içeriyor.                                                                                       

1 – 7 Mayıs tarihleri arasında kutlanan İlk Yardım Haftası, uzmanlık ve acil sağlık hizmetlerinin önemini bir defa daha hatırlattı. Acil müdahale gerektiren durumlarda yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesini sağlayan ilk yardım müdahalesi, ilk yardım eğitimi almış kişiler ve özellikle deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yapıldığında, hayat kurtarıcı oluyor.

İLK YARDIM KONUSUNDA HASSAS VE EĞİTİCİ BİR KURUM: ACIBADEM MOBİL SAĞLIK

İlk Yardım Haftası kapsamında İstanbul’da birçok ilkokul ve anaokulunda ilk yardım eğitim kitapçığı, şapka, boyama kitabı ve boya kalemleri dağıtan Acıbadem Mobil Sağlık, özellikle çocukların bu konuda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesinde hassas davranıyor ve bu yönde etkinlikler düzenliyor.

DENEYİMLİ MEDİKAL EKİPLE 7/24 HİZMET

Acıbadem Mobil Sağlık’ta Medikal Çağrı Merkezi, acil durumlar için hassas ve kritik bir sorumluluk üstleniyor. 444 9 724 numaralı Mobil Sağlık Hattı’nı arayanlar, Medikal Çağrı Merkezi’nde bulunan doktorlardan acil durumlarda ambulans gelene kadar, telefonda yaşam desteği alabiliyorlar.

ANINDA VE YERİNDE MÜDAHALE

Acıbadem Mobil Sağlık’ın uluslararası standartlarda donatılmış ve 9 saate kadar yoğun bakım hizmeti verebilen ambulansları, acil durumlarda hastaya en hızlı şekilde müdahale edilmesine ve hastanın çoğu zaman nakle ihtiyaç duyulmadan bulunduğu yerde tedavi edilmesine olanak sağlıyor. Bu sayede, meydana gelebilecek zaman kayıpları, geç müdahale sorunları, ulaşılan hastanenin hastanın sağlık durumu için gerekli olan ekip ve ekipmanlar açısından yetersiz olması gibi durumlarla karşılaşılması gibi durumlar en aza indirgenmiş ve olası olumsuzluklar engellenmiş oluyor.

‘Anında ve Yerinde Müdahale’; uzmanlık gerektiren, dünyada ve son zamanlarda da Türkiye’de önemi artan bir sağlık hizmeti prensibi olarak karşımıza çıkıyor. Al-Götür, yani; hastayı sadece hastaneye nakletmek yerine, ‘Kal-Oyna’ yani; hastaya gerekli müdahaleyi anında yaparak, hem hayat kurtarıcı bir çözüm olma, hem de uzman ellerde profesyonel bir ilk yardım imkanı sunmayı ilke edinmek anlamına geliyor. Acıbadem Mobil Sağlık, Türkiye’nin yenilikçi sağlık firması olarak, tam donanımlı ambulansları ve profesyonel sağlık ekipleri sayesinde, bu prensibini benimsiyor.

HASTANE ORGANİZASYONUNDA HAZIRLIK SÜRECİ ÖNEMLİ

Acil durumlarda hastane organizasyonu da Acıbadem Mobil Sağlık için büyük önem taşıyor. Hastanın götürüleceği hastaneye ön bilgilendirme yapılıyor ve hastanede hasta gelene kadar ön hazırlık yapılmas sağlanıyor. Öncelikle hastane aranıyor, doktora ve personele hasta bilgisi veriliyor. Hastanın tedavisi için gerekli ekipman ve koşulların o hastanede olup olmadığı öğreniliyor. Hastan tedavisi için gereken imkanlarn sağlanabileceği en yakın ve en uygun hastaneyle iletişime geçiliyor. Ayrıca Acıbadem Mobil Sağlık üyelerinin sistemde saklanan sağlık bilgileri, raporları ve sonuçları, onu hastanede karşılayacak sağlık ekibine aktarılmak üzere hazır tutuluyor. Örneğin, uzman bir nörologun müdahale etmesi gereken bir durumda, gidilen hastanede o sırada bir nörologun bulunup bulunmadığı, radyoloji tetkiklerin yaplabilmesi için gereken ekipmanların bulunup bulunmadığı gbi konular tespit edilip, tanı ve tedavi süreci için gereken tüm aşamalar takip ediliyor.

Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığına gereken özeni göstermek için Acıbadem Mobil Sağlık her zaman yanınızda.

SAĞLIKTA YENİ DÖNEM

Acıbadem Mobil Sağlık, mobil sağlık alanında Acil Sağlık Hizmetleri, Evde ve İşyerinde Mobil Sağlık Hizmetleri, Medikal Koçluk, Teletıp gibi geniş bir yelpazede hizmetler sunuyor. Acıbadem Mobil Sağlık, kişilerin eskiden hastanede bile günler süren işlemler sonrasında sonuç alabildiği check-up’tan laboratuvar tetkiklerine, psikolojik danışmanlıktan fizik tedavi hizmetlerine kadar birçok sağlık hizmetini artık bulundukları yerden temin edilebilir hale getiriyor. Bu hizmetlerle hastanelerdeki yoğunluk da önlenebiliyor.

Şirketin başarılı iş modeli, kullandıkları üyelik sistemine dayanıyor. Yetenekli ve uzman bir kadroya sahip 444 9 724 numaralı Medikal Çağrı Merkezi, bünyesinde bulunduğu Acıbadem Mobil Sağlık’ın binlerce bireysel, yüz binlerin üzerinde de kurumsal üyesi olmasında çok büyük rol oynuyor. Acıbadem Mobil Sağlık’ın Medikal Çağrı Merkezi, üyelere yüksek kalitede 7/24 Acil Sağlık ve Medikal Koçluk hizmetleri sunarken, evde ve işyerinde verilen mobil sağlık hizmetlerinin de tüm operasyonunu sağlıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here