Medicana Konya Hastanesi Anadolu’nun Kalbinde


Sağlık zincirine yeni bir halka daha ekleyen MEDICANA SAĞLIK GRUBU, 35 bin metrekare arazi üzerine kurulu Medicana Konya Hastanesi’ni hizmete açtı.

Son yıllarda birbiri ardına yaptığı yatırımlarla dünya standartlarında sağlık hizmetlerini ülkemize kazandıran Medicana Sağlık Grubu, 10. Hastanesi  olan Medicana Konya Hastanesi’ni hizmete açtı. 10 Ekim’den itibaren hasta alımına başlayan hastane, 35 bin metrekarelik kapalı alanı ile bölgenin en büyük ve kapsamlı özel sağlık kuruluşu niteliğinde. 16 katlı olan hastane binası, şehrin görünümüne değer katan bir mimari eser olma özelliğindedir.

Medicana Konya Hastanesi, Konya’nın ve İç Anadolu’nun en donanımlı ve son teknolojik olanaklarla planlanan özel sağlık kuruluşu olarak, sadece şehir merkezindeki hastalara değil, çevre ilçe ve illerden gelecek hastalara da hizmet verecek şekilde planlandı.

Medicana Konya Hastanesi, Konya ve çevre illerdeki hastaların başka illere tedavi için gitmelerine gerek bırakmayacak şekilde planlandı. Tüm gelişmiş tıbbi olanaklar, uluslararası hasta bakım standartları, son teknoloji cihaz parkı ve geniş bir akademik kadro ile hizmet sunumuna başlaması sağlandı.

Medicana Konya Hastanesi, İç Anadolu’nun en büyük ve en kapsamlı, ülke çapında da kendinden söz edilen sayılı hastanelerinden biri olarak, Grubun Sağlık Turizmi çalışmalarında da önemli bir hasta potansiyelini karşılayacak şekilde planlandı.

Konya Kent merkezinde yapılan hastane, aynı zamanda pek çok mukayeseli üstünlüklere sahip. Konya Havaalanı’na yaklaşık 14 kilometre ve 13 dakika, şehir otogarına 7 kilometre ve 7 dakika uzaklıkta; yapımı tamamlanmakta olan Konya-Ankara, Konya-Eskişehir, Konya-İstanbul ve Konya-İzmir hızlı tren hatlarına komşu, hızlı tren istasyonuna çapraz komşulukta yer alıyor.

60 Milyon Dolarlık Yatırım
Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Hüseyin Bozkurt, 60 milyon dolarlık yatırım değeri bulunan ve 700 personelin istihdam edileceği Konya yatırımıyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Medicana Sağlık Grubu, 20 yılı aşkın bir süredir özel sağlık sektöründe öncülük ve liderlik eden bir gruptur. Kuruluşundan bugüne güvenle büyüyerek sektöre önemli yatırımlar yapmış, sektörün gelişimine öncülük etmiştir. Özel Sağlık sektöründe ulaştığımız kalite, Grubumuzun sağlık turizminde tercih edilen ve gözde kuruluşlar arasında yer almasını sağlamıştır. Medicana Hastaneler Grubu bugün; JCI tarafından akredite edilmiş hastanelerinde Kalp cerrahisinden tüp bebek merkezine, ileri kanser tedavisinden kozmetolojiye, beyin cerrahisinden organ nakline, hemodiyalizden eklem hastalıklarına ve nörolojiye kadar birçok alanda uluslararası standartlarda hizmet vererek Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu, Orta Asya, Balkanlar ve Avrupa’dan gelen birçok hastayı tedavi etmektedir. Hasta tedavi ve bakımının yanı sıra, artık tıp alanında bilgi ve deneyimlerimizi gelişmekte olan ülkelere ihraç eder konumdayız. Medicana Konya Hastanesi, İç Anadolu’nun en büyük ve en kapsamlı, ülke çapında da kendinden söz edilen sayılı hastanelerinden biri olacağı gibi, dünya çapında sağlık turizminde söz sahibi hastanelerinden biri olacak. 20 yılı aşkın deneyimimiz, uzmanlığımız ve uluslararası hizmet standartlarımızla Grubumuzun 10. Halkası Medicana Konya Hastanesi’ni Konya Halkının ve İç Anadolu Bölgesinin hizmetine sunmaktan son derece gurur duyuyorum.” dedi.

İç Anadolu’nun Tüm Sağlik İhtiyaçlari İçin Tek Merkez
Geniş kullanım alanı ve gelişmiş teknolojik cihazlarının yanı sıra; organ nakli, kemik iliği nakli ve kardiyoloji alanlarında Konya’ya ilkleri başarılara imza atmaya hazırlanan Medicana Konya Hastanesi; Acil Servis ve hava ambulans parkı, Anestezi ve Reaminasyon (Yoğun Bakım Üniteleri), Beyin Cerrahi, Biyokimya, Cildiye Kozmetoloji, Çocuk Cerrahi, Çocuk Hastalıkları (Yenidoğan Yoğun Bakım, Çocuk Alerji İmmünoloji), Dahiliye, Diyet, Diş Hastalıkları, Endokrinoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR), Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, Göz, Hematoloji (Kemik İliği Nakli), IVF (Tüp Bebek), KBB, Kadın Doğum ve Hastalıkları, Kardiyoloji, Kardiyovasküler Cerrahi (KVC), Medikal Onkoloji, Mikrobiyoloji, Nefroloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Organ Nakli, Ortopedi, Patoloji, Plastik Cerrahi, Psikiyatri, Radyoloji, Radyasyon Onkolojisi, Romatoloji ve Üroloji alanlarında verdiği hizmetlerle ön plana çıkacak.

İç Anadolu’nun En Büyüğü Şehrin mevcut hastanelerinin standardını bir hayli yükselten proje, şehrin yoğun bakım yatak kapasitesine de önemli bir katkı sağlayacak. Konya’nın ve İç Anadolu’nun en büyüğü olacağı için, teknolojik olarak da en üstünü olacak şekilde planlanan Medicana Konya Hastanesi, sadece şehir merkezindeki hastalara değil, çevre ilçelerden ve komşu illerden gelecek hastalara da hizmet verecek.

35 bin metrekarelik kullanım alanı olan hastanenin Konya’nın sağlık üssü olması noktasında kilometre taşı görevi üstlenecek bu projeyle bölgeye kemik iliği ve organ naklinde çok iddialı bir hastane kazandırılırken, onkoloji ve radyoterapi hizmetlerinde yeni bir standardın gelmesi de sağlanmış olacak. Aynı zamanda, kardiyoloji ve kalp cerrahisinde Ankara ve İstanbul’a taşınan büyük bir hasta grubunun Konya’da tedavisi mümkün olacak. En ileri cerrahi ve ortopedi ameliyatlarının yapılacağı hastanede, ayrıca en yüksek teknoloji ile kurulacak olan tüp bebek merkezi de oldukça güçlü ve iddialı bir hizmet verecek. 55 yataklı
genel yoğun bakım, kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım, koroner yoğun bakım ünitelerinin yanı sıra 45 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi ile toplamda 100 yatak kapasiteli yoğun bakım üniteleri; teknoloji ve hastane mimarisinin son imkânları kullanılarak tasarlandı.

Medicana Konya Hastanesi’nde CIP, VIP, standart hasta odaları ve yoğun bakım hasta odaları hasta konforu ön planda tutularak tıbbi işlemlerin ve tedavinin gerçekleştirileceği tüm sistemlerle donatıldı. Tıbbi işlemlerin ve tedavinin gerçekleştirileceği hasta odalarında; hasta, refakatçi ve tıbbi kadronun olası tüm  ihtiyaçları göz önüne alınarak maksimum konfor anlayışı çağın gerekleri ile birleştirildi. Hastaların hastanede kaldıkları süre içerisinde günlük yaşam aktivitelerini kesintisiz sürdürmelerini sağlayacak konfor düşünülerek alt yapı oluşturuldu. Hasta hastanede kaldığı süre boyunca hem kendisine tedavi sağlayan sağlık ekibi ile hem de dış dünya ile çağın gereklerine uygun tüm teknolojiyi kullanarak iletişim kurma imkânına sahip olacaktır.

İleri Kanser Tedavisinde Tek Adres
Medicana Konya Hastanesi’nde, tüm tedavi işlemleri akademik deneyimli tıbbi kadro ve ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlarla sağlanacak. Hastane bünyesinde; bilgisayarlı tomografi cihazı (BT), 1.5 Tesla manyetik rezonans inceleme cihazı (MR), 4 boyutlu kadın doğum amaçlı üst seviye ultrason cihazı, PACS (Tıbbi Görüntü Arşivleme ve İletişim Sistemi), tüm vücut PET CT, çift başlı gama kamera, hastanede bulunacak ileri teknoloji cihazlarından sadece bazıları. Dünyada ve ülkemizde çok az merkezde bulunan; yüksek enerjili lineer hızlandırıcı , tek enerjili lineer hızlandırıcı, simülatör, PET-CT-simülatör, radyoterapi ağ sistemi, üç boyutlu tedavi planlama sistemi cihazları Konya’da ilk olarak Medicana Konya hastanesinde kullanılacak.

Ulusal ve Uluslararası Kalite Standartları
Dünyada ve Ülkemizde de sağlık kuruluşlarını akredite eden ve sağlıkta uluslararası akreditastasyon belgesi veren birkaç kurumdan biri olan JCI (Joint Commission International) kriterlerince hazırlanan Medicana Konya Hastanesi, Grubun diğer hastaneleri gibi hızla akreditasyon çalışmalarına başladı. Konya’ya dünya standartlarında sağlık hizmeti getirecek olan Medicana Konya Hastanesi, ileri kanser tedavisi, mikro-cerrahi, travma cerrahisi, omurga ve protez cerrahisi ile tüp bebek sahalarında Konya’daki eksiklikleri tamamlayacak şekilde planlandı.
Medicana Konya Hastanesi’nin, sunacağı ileri hizmet kalitesi ile Konya’daki sağlık turizmine de canlılık getirmesi bekleniyor. Medicana Konya Hastanesi, sağlık turizmi alanında özellikle tüp bebek, göz, diş, plastik cerrahi, protez ve kozmetoloji bölümleriyle ön plana çıkacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here