Melsan Sağlık Ürünleri’nden Elektrikli Isıtıcı Pedler


Melsan Sağlık Ürünleri, elektrikli ısıtıcı pedler ile sağlık sektörüne yeni bir çözüm getirdi.

977 yılında Osman Çetin tarafından kurulun Melsan Sağlık Ürünleri, 1984 yılında Türkiye’de ilk kez elek-trikli battaniye üretimine başladı. İlerleyen yıllarda, kalite ve otomasyon çalışmaları için tüm dünyada araştır¬ma ve incelemelerle geçti. Araştırmalar neticesinde Avru¬pa Standartlarında (EN normları) EUROMELSAN’ı üretti. 1996 yılında itibaren katıldığı yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda marka ve kalite çalışmalarını tamamlayan Melsan, ilk ihracatını da başarıyla gerçekleştirdi. Melsan, artan ve değişen ihtiyaçlara cevap verebilmek için Bölgesel Isınma Teknoloji Geliştirme Bölümü kuruldu. 2005 yılında hizmet yelpazesini genişleten Melsan, Thermolex markası ile yeni çözümlerini müşterilerle buluşturdu. Melsan, elektrikli ısı¬tıcı pedler ile sağlık sektörüne yeni bir çözüm getirdi.
Elektrikli Isıtıcı Pedler “U” Serisi Isıtma Pedleri : Dikdörtgen ısıtma pedleri, vücu¬dun herhangi bir kısmına uygulanabilir.
“S” Serisi Isıtma Pedleri: Hedefli tedavi için özel şekilli yastıklar, belirli vücut bölgelerine uygulanabilir.
“T” Serisi Isıtma Pedleri: % 100 Pamuk . “P” Serisi Isıtma Pedleri: PVC ısıtma pedleri. Kolay temizle¬nebilir modellerdir. Bu modeller özellikle ıslak uygulamalar veya krem jel ile kullanılan işlemler için tavsiye edilir.
Thermo Terapi nedir? Faydaları nelerdir?
Yerel ısının vücut metabolizmasında ve hücresel fonksi¬yonların uyarılması üzerinde olumlu bir etkiye sahip oldu¬ğu yüzyıllardır bilinmektedir. Isı sayesinde uygulama yapı¬lan alanda, kan akışında bir artma, kan damarlarında bir genişleme oluşur. O bölgeye giden oksijen miktarında artma olur. Tamamen doğal bir şekilde, hasar görmüş dokuların iyileşmesine ve yenilenmesine, laktik asit ve tok¬sinlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Travma, acı ve romatizmal hastalıklarda uygulandığı bölgeye canlılık verip onarımını artırır. Isı birikimi kaslarda gerginliği ve sertliği azaltır.
Isı ağrıyı azalttığından beyne iletilen ağrı uyarıları da azalır. Böylece ısı konfor hissi ve rahatlamayı artırır, gerginliği ve stresi giderir. Isı, eklem ve kas ağrıları,spor yaralanmaları ve diğer travmalarda da kullanılabilir. Sporcular kullandık¬larında ısınan bölgede esneklik arttığından sakatlanma riski de azalmış olacaktır.
Lokal uygulamalarda yüksek sıcaklık ve uzun zaman gerekmez. doktorun veya fizyoterapistin önerisine göre 55c derecede 20-30 dakikalık seanslar halinde uygulanabilir. Ancak bir çok kişi uzun süre yüksek ısının daha iyi olacağı yanlışını yapmaktadır. Isı uygulandığında bir acı ve yakma hissi vermemelidir. Aşırı ısı ve uzun süre uygulama vücutta yanmaya tansiyon düşmesine ve baş dönmesine neden olabilir. Vücutta aşırı bir yanma ve ısı hissedilirse uygula¬maya son verilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here