Sağlıkta Self Servis Bir Dönem Başlıyor


Türkiye’de Acıbadem Mobil Sağlık’ın öncülüğünü yaptığı Mobil Sağlık hizmetleri sayesinde Check-up’tan,EKG’ye, Psikolojik Danışmanlık’tan, Fizik Tedavi’ye kadar bir çok sağlık hizmetini evinizden ve iş yerinizden alabiliyorsunuz. 

Hastaneye gitmeye gerek kalmadan, bir çok sağlık hizmetini bulunduğunuz yerden alabildiğiniz yeni bir sağlık hizmet şekli olan ‘Mobil Sağlık’ kavramı hayatımızın içindeki yerini büyütüyor. Türkiye’de Acıbadem Mobil Sağlık’ın öncülüğünü yaptığı Mobil Sağlık hizmetleri sayesinde Check-up’tan, EKG’ye, Psikolojik Danışmanlık’tan, Fizik Tedavi’ye kadar bir çok sağlık hizmetini evinizden ve işyerinizden alabiliyorsunuz. Şimdi ise artık evinize bırakılan mobil cihazlarla kendi ölçümlerinizi kendiniz yapacağınız veya cep telefonunuza düzenli olarak gelecek mesajlarla doktorunuzla irtibat halinde olacağınız ‘Self Servis’ bir sağlık hizmeti dönemi başlıyor.

Self Servis Dönemi Nedir?

Acıbadem Mobil Sağlık Genel Müdürü Dr. Özgür Turgay; bu yıl kapılarını “İnteraktif Ekonomi ile Büyüyen Türkiye” temasıyla açan İPZ’ye (İnterkaktif Pazarlama Zirvesi) katılarak sağlık sektöründe yaşanan bu dönüşümü, giderek interaktif hale gelen Mobil Sağlık hizmetlerini ve tüm bunların sağlık ekonomisine olan etkilerini anlattı. Türkiye’nin en büyük ve en köklü interaktif pazarlama zirvesi IPZ bu yıl kapılarını “İnteraktif Ekonomi ile Büyüyen Türkiye” temasıyla açtı. 19-20 Eylül tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve yüzlerce pazarlama profesyonelini buluşturan platformda, sağlık servisinde ve sağlık ekonomisinde oluşturmaya başladığı önemli dönüşümleri anlatmak üzere Acıbadem Mobil Sağlık da yer aldı. Mobil Sağlık kavramının Türkiye’deki öncüsü olan ve bu alanda bir çok ilki hayata geçirmeyi başaran Acıbadem Mobil Sağlık’ın Genel Müdürü Dr. Özgür Turgay, oturumda gerçekleştirdiği ‘Sağlıkta Self Servis Dönemi’ adlı konuşmasıyla Mobil Sağlık ve geleceği hakkında da önemli noktalara parmak bastı.

Hayat Kalitesini Artıracak

Acıbadem Mobil Sağlık’ın sunduğu sağlık paketleri ile, kişilerin bulunduğu yerde, check-up’tan, EKG’ye, Psikolojik Danışmanlık’tan, Fizik Tedavi’ye kadar birçok sağlık hizmetini alabilmesinin mümkün olduğunun anlatıldığı oturumda; Mobil Sağlık alanında daha interaktif bir döneme girildiğinin altı çizildi. Evinize bırakılan tele tıp cihazlarıyla kendi başınıza yapabildiğiniz ölçümler sayesinde, şeker, tansiyon vb. kronik hastalıkların veya riskli gebeliklerin takibini doktorunuzla internet ya da cep telefonu üzerinden yapabildiğiniz veya cep telefonunuza gelen mesajlar ile doktorunuzla irtibat halinde kaldığınız ‘Self Servis’ bir döneme girdiğimizin anlatıldığı oturumda, bu hizmetlerin kişilerin hayat kalitesini yükseltmede ve sağlık ekonomisine katkıda önemli rol oynayacağı belirtildi. . Oturumda, “Bu interaktif hayatın cazibesi ve sağlık sektöründe yaşanan dönüşüm, yakın gelecekte 1 gün içinde 1 milyon kişinin self servis sağlık hizmeti almasını mümkün kılabilecek” şeklinde konuşan Acıbadem Mobil Sağlık Genel Müdürü Dr. Özgür Turgay, Mobil Sağlığın potansiyelinin böylesine katma değeri olduğunu gören şirketler ve markaların da, artık pazarlama faaliyetlerine mobil sağlığı da entegre etmeye başladıklarını dile getirdi.

Her Yerde Doktorla İletişim Kurulabilecek

Acıbadem Mobil Sağlık Genel Müdürü Dr. Özgür Turgay. “Mobil Sağlık’ın hayatımıza girmesi ile vazgeçilmez ihtiyaçlar arasında olan sağlık hizmetlerinin hemen hemen hepsi hastane dışına taşınabilir oldu. Kişilerin eskiden hastanede bile günler süren işlemler sonucu alabildiği check-up’tan laboratuvar tetkiklerine, psikolojik danışmanlıktan fizik tedavi hizmetlerine kadar birçok sağlık hizmeti artık evde, iş yerinde veya herhangi bir yerde alınabilir hale geldi. Günümüzde oturduğumuz yerden hiç kalkmadan bilgisayar ekranından sadece bir kaç tuşa basarak doktorumuzla kendi evimizde uyguladığımız testlerin sonuçlarını paylaşabiliyor ve doktorlarımız ile hastalığın her evresinde iletişim halinde olabiliyoruz. Kısacası sağlıkta da bankacılık gibi self servis hizmetler dönemi başladı. Kişiler bu hizmetleri keşfederek bunlardan faydalanmaya başladıkça hayat kalitelerinin ne kadar yükseldiğini görecekler. Bu hizmetler, ihmaller yüzünden kontrol altında tutulamayan ve daha kötü sonuçlar doğuran birçok kronik hastalığın da kolayca kontrolde tutulmasını sağlayacak. Bu da kişilerin hem daha büyük hastalıklar geçirmesine engel olacak hem de böylece sağlık harcamalarının büyük bir bölümünü kronik hastalıklara ayıran sağlık ekonomisini rahatlatacak” şeklinde konuştu.

Mobil Sağlık, Marka ve Şirketler İçin de Yeni Bir Pazarlama Fırsatı Oluşturdu

Mobil sağlığın hayatımıza girmesi ile, markalar ve şirketler için müşterilerine yepyeni ve farklı hizmetler sunma fırsatı doğduğunu ifade eden Acıbadem Mobil Sağlık Genel Müdürü Dr. Özgür Turgay, farklı kurumlarla gerçekleştirdikleri projeleri ise şöyle anlattı: “Acıbadem Mobil Sağlık olarak, kurumların pazarlama faaliyetleri ile entegre olarak geliştirdiğimiz projeler ile büyük kitlelere ulaşıyor ve kurumların müşteri sadakatini artırmalarına yardımcı oluyoruz. Böylece şirketler, alışılagelmiş promosyonlar yerine, müşterilerine ve çalışanlarına çok özel sağlık paketleri hediye ediyor ve tüm paydaşlarına ‘Sağlığınızı düşünüyoruz, çünkü sağlık her şeyden daha önemlidir.’ mesajını verebiliyorlar. Düşünsenize, müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığını düşünen markayı kim sevmez? Bu bakış açısıyla özellikle bankalar, telekomünikasyon şirketleri ve perakende şirketleri ile birlikte pek çok özel proje gerçekleştiriyoruz ve bu kurumlara müşterileri ve çalışanları ile olan ilişkilerini geliştirmelerinde ciddi katma değer sağlıyoruz.Sadece telekomünikasyon sektöründen bir müşterimiz ile yaptığımız proje kapsamında 100.000 bin kişiye telefonla Medikal Koçluk hizmeti verdik. Hedefimiz 2012 yılı sonunda 200 bin kişiye ulaşmak”

Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri

Acıbadem Mobil Sağlık, evde ve iş yerinde sunduğu mobil sağlık hizmetleri ile geleceğin sağlık sistemini şekillendirmeyi, sağlık sektörüne yeni ve yenilikçi bir bakış açısı getirmeyi kendine amaç edinmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here