Signal, FDI Dünya Dişhekimliği Kongresi’nde yeni ürünlerini tanıttı


28-31 Ağustos 2013 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen FDI 101. Dünya Dişhekimliği Kongresi’nin anasponsorlarından biri olan Signal, Dişhekimliği Fuarı Expodental 2013’deki standını ziyaret eden katılımcılar ile Ar-Ge  çalışmalarını, uyguladığı son teknolojileri ve ağız sağlığına getirdiği innovasyonları paylaştı

FDI (Dünya Dişçilik Federasyonu) tarafından ilk kez İstanbul’da düzenlenen 101. Dünya Dişhekimliği Kongresi, Signal’in desteği ile 28-31 Ağustos 2013 tarihleri arasında 5 kıtadan 16.000’den fazla katılımcıyı biraraya getirdi.

Signal’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilen FDI 2013 Dünya Dişhekimliği Kongresi Bilimsel Programı ile de ilgili çevrelerde büyük ilgi gördü. Kongre, 852 poster ve 348 sözlü sunum olmak üzere kabul edilen 1200 bilimsel çalışma,  4 endüstri sempozyumu, IADR ve Osteointegrasyon Derneği Sempozyumları,  4 ulusal bilimsel dernek paneli, 115 bilimsel konferans,  16 “uzmanına sor” çalışması ve  gerçekleştirilen 29 bilimsel kurs ile büyük bir bilimsel şölen oluşturdu.

Expert Protection, Sensitive Expert, White Now, Signal Kids ve Signal Professional gibi markalarıyla ağız ve diş sağlığında öncü olan Signal, FDI 101. Dünya Dişhekimliği Kongresi içerisinde yer alan ‘Expodental 2013 Fuarı’ kapsamında 4 gün boyunca, katılımcılar ile buluştu.  İstanbul Kongre Merkezi’nde 16500 m2 lik alanda 300’den fazla firmanın katılımı ile gerçekleştirilen fuar içerisindeki Signal standında, katılımcılar Signal’in Ar-Ge  çalışmalarını, uyguladığı son teknolojileri ve ağız sağlığına getirdiği innovasyonları keşfetti.

Toplumda ağız ve diş sağlığı bilincinin gelişmesi ve dişhekimliği sektörünün bilinirliğine önemli bir katkı sağlaması hedefleyen Dünya Dişhekimleri Birliği (FDI), küresel ölçekte ağız sağlığını  ölçülebilir şekilde artırma hedefiyle, Unilever’in “Ağız Bakım” grubuyla birlikte 2005 yılında benzersiz bir ortaklık oluşturmuştu. Halen 30’un üzerinde ülkede faal durumda olan bu ortaklık, FDI’ın tek ve en büyük  toplum sağlığı programı olarak “Live. Learn.Laugh” başlığı altında yürütülüyor. Program, dünya çapında toplum ve dişhekimliği mesleği açısından en göze çarpan ağız sağlığını geliştirme çalışması niteliğinde.

Signal, Fuar’da Dünya Diş Hekimleri Birliği (FDI) ve Türk Diş  Hekimleri Birliği ile işbirliği içinde yürüttüğü programları da paylaştı. Signal, ‘Live.Learn.Laugh’ programın Türkiye ayağı olan ‘Ağzına Sağlık Türkiye’ projesinin yanı sıra Türkiye’de ayrıca “Sağlığı Geliştiren Okullar” projesini de yürütüyor. Bu iki proje ile, Türkiye’deki ağız sağlığı profilinin  saptanmasını ve ağız sağlığının genel sağlığa olan etkilerini ortaya  koyarak toplumsal bilincin yükseltilmesini hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here