Tarihi Çırağan Sarayı meme kanseri ile mücadele için pembe oldu

Meme kanseri konusunda farkındalık yaratılması amacı ile Çırağan Palace Kempinski İstanbul, MEMEDER (Meme Sağlığı Derneği) ve General Electric (GE)Türkiye işbirliğinde  gerçekleşen proje ile tarihi Çırağan Sarayı pembe ışıklarla aydınlatıldı.

1445675535_Ciragan_Palace_Kempinski_Istanbul__Ekip_GorselProje kapsamında, pembe renge bürünen görkemli yapıda 27 Ekim Salı akşamı gerçekleştirilen kokteyle, iş ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri katılarak destek verdi. Gecede, meme kanserinde erken teşhisin ve bu konuda farkındalığın tüm ülke genelinde artırılmasının önemine ilişkin önemli mesajlar verildi.

İstanbul, 27 Ekim 2015 -MEMEDER (Meme Sağlığı Derneği), General Electric (GE)Türkiye ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul, ülkemizde meme kanseri konusunda farkındalık yaratılması amacıyla renkli bir projeye imza attı. Proje kapsamında, Boğaz üzerindeki konumu ve tarihi ile dünya çapındaki ikonik yapılardan olan Çırağan Sarayı, 23-27 Ekim tarihleri arasında pembe renkte ışıklarla aydınlatıldı. Pembe renge bürünen tarihi yapı Boğaz’da büyüleyici bir görüntü oluşturdu.

Proje kapsamında 27 Ekim’de Çırağan Sarayı ev sahipliğinde gerçekleşen kokteylde MEMEDER Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, MEMEDER Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Ülkü Büyükgönenç GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan M. Özsoy ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul Genel Müdürü ve Kempinski Residences Türkiye Bölge Direktörü Ralph Radtke ve ünlü oyuncu Işıl Yücesoy yaptıkları konuşmalar ile meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekti. Proje ile farkındalık yaygınlaştırılırken, #dokunmaktankorkma hareketinin desteklenmesi ve #CiraganSarayiPembeOluyor hashtagi ile bu görsel şölenin büyük kitlelere ulaşması hedeflendi.

Gecede MEMEDER tarafından Generel Electric (GE) Türkiye, Çırağan Palace Kempinski İstanbul ve oyuncu Işıl Yücesoy’a desteklerinden dolayı plaket verildi.

Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında gerçekleşen etkinliğe katılan isimler arasında; Berna Laçin, Behzat Gerçeker, Işıl Yücesoy, Jülide Ateş gibi isimler yer aldı. Ünlü isimler verdikleri mesajlar ile de erken teşhisin önemini vurgulayarak farkındalığın artması konusunda projeye destek verdi.

Erken teşhis hayat kurtarır

Coğrafi bölgelere ve ülkelere göre oranlarda değişiklik göstermesine rağmen, dünyada yüzde 30’un üzerinde oranla, meme kanseri kadınlar arasındaki en yaygın kanser türünü oluşturuyor. Uzmanlara göre, kanser vakalarının en az üçte biri önlenebiliyor. Bu nedenle, meme kanseri farkındalık ayı kadınları eğitmek için önemli bir platform sağlıyor. Artan farkındalıkla düzenli kendi kendine muayene, tarama ve gelişmiş yaşam tarzı seçimleri ile hastalık ve ölüm oranı azaltılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here