Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Her Geçen Gün Gelişiyor


Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Erbay ve Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Ekim yaptıkları başarılı operasyonları slayt eşliğinde basınla paylaştı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kardiyoloji ve Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanları tarafından yapılan çalışmalar düzenlenen basın toplantısıyla anlatıldı. Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde gerçekleştirilen basın toplantısına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaban Güçlü, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi, Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Erbay, Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Ekim ile ilgili bölüm öğretim üyeleri katıldı.

Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Erbay ve Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Ekim yaptıkları başarılı operasyonları slayt eşliğinde basınla paylaştı. Prof. Dr. Ali Rıza Erbay koroner anjiografi ünitesinin kuruluş aşamalarından bahsederek yaptıkları anjiografi, stent ve balon işlemleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Anjiyografinin bir ekip işi olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Erbay, bu tür tıbbı müdahalelerde titiz ve dikkatli olunması gerektiğinin altını çizerek küçük bir dikkatsizliğin geri dönülemez sonuçlara sebebiyet verebileceğinin unutulmaması gerektiğine vurgu yaptı. 10 ayda 361 hastaya koroner anjiografi, 37 hastaya balon,72 hastaya ise stent takıldığını belirten Prof Dr. Erbay, yapılan koroner anjiografi, stent ve balon işlemleri sırasında hiçbir komplikasyon gelişmediği kaydetti.

İlk Defa Açık Kalp Ameliyatı

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Ekim ise hastanede ilk defa açık kalp ameliyatının gerçekleştiğini söyledi. Açık kalp ameliyatlarını takiben hastaların mükemmel bir yoğun bakıma gereksinim duyduklarının altını çizen Prof. Dr. Ekim, “Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı olarak bu hizmeti kusursuz sağlıyoruz. Kalp cerrahisi diğer cerrahi branşlarına göre riski ve komplikasyonları daha fazla olan bir cerrahi dalıdır. Kalp akciğer makinesi, intraaortik balon pompası gibi maliyeti ağır cihazların kullanılmasını gerektirir. Haliyle bu cihazları usulüne uygun kullanacak kalifiye elemanlara ihtiyaç vardır. İşte bu noktada Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı ile Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı işini bilen bir ekiple birlikte hastalarına kaliteli hizmet vermektedir” ifadelerini kullandı.

Acil Servis Kısa Süre Sonra Hizmet Girecek

Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaban Güçlü, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin gelişmesinin Yozgat halkı açısından çok önemli olduğunu belirterek, hastane sağlık hizmetlerinde geliştikçe, hastaların il dışına sevkinin de azaldığını söyledi. Prof. Dr. Güçlü, “Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi birçok konuda ilkleri gerçekleştirdi. Bundan sonra da ilkler devam edecek. Acil Servisimiz açılacak. Birkaç yıl sonra yeni hastane binamız da tamamlanınca tüm boyutlarıyla Yozgat’a ve Yozgat halkına hizmet verme imkânı bulacaktır. Bu hizmetlerin Yozgat’ta verilmesi Yozgat halkı açısından da oldukça önemli. Yozgat halkının birçok hastalığın tanı ve tedavisini bulunduğu yerde alması da hasta açısından ayrıca büyük bir hizmettir” diye konuştu. Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi de Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin çok güçlü bir ekibe sahip olduğunu ifade ederek, doktorların özverili bir şekilde çalıştığını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here