Zoll Entegre Gerçek Zamanlı CPR Yardımı, Entegre Çocuk Kurtarma ve Kablosuz Bağlantı Özelliğine Sahip Yeni AED’yi Sunuyor

Tıbbi cihazlar ve ilgili yazılım çözümleri üreten bir Asahi Kasei Group Şirketi olan ZOLL® Medical Corporation ZOLL AED 3® defibrilatörün sağlık çalışanı olmayan kişiler tarafından kurtarma amacıyla kullanım için FDA’dan ön pazarlama onayı (PMA) aldığını duyurmuştur.

 

ZOLL Kurtarma biriminin başkanı olan Elijah A. White şunları söyledi: “ZOLL bu COVID-19 pandemisi sırasında ve her gün tüm acil hazırlık ihtiyaçlarında halka destek olmayı amaçlamaktadır”. “Bu yeni jenerasyon AED, gerçek zamanlı CPR gerçek zamanlı yardımı sağlamaya devam ederek ve hatta halkın erişim ve profesyonel müşteriler için daha da fazla destek sağlayarak ZOLL’ün üst düzey defibrilatör portföyünü güçlendirmektedir.”

Bay White şunu ekledi: “ZOLL’de misyonumuz dünya genelinde halka açık her yerde sezgisel ve akıllı AED’ler sağlamak ve ani kalp durması acil durumlarında sağlık çalışanı olmayan kişilerin de hızlı, uygun ve güvenli bir şekilde müdahale etmesine olanak tanımaktır”.

Designed for Unexpected Heroes™ (Beklenmedik kahramanlar için tasarım)

ZOLL AED 3, sağlık çalışanı olmayan kişilerin tahmin yürüterek hareket etmesini engelleyip yanıt vermek için kendilerine güvenmelerini sağlayarak ani kalp durması (SCA) sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı olmak üzere ZOLL’ün sınıfındaki en iyi AED’leri sağlama geleneğini devam ettirmektedir.

Yüksek Kalitede CPR Yüksek kalitede CPR kalp durmasında hayatta kalmayı etkileyen birincil bileşendir.1 SCA meydana gelen kişilerin yalnızca %50’sinde başlangıçta şok gerekirse neredeyse tamamında kalbe ve beyne giden kan akışının artırılması için CPR gerekecektir. ZOLL AED 3 defibrilatördeki güçlendirilmiş Real CPR Help® beklenmedik kahramanlara en önemli olan anlarda yüksek kalitede CPR sağlamak için gereken güveni ve bilgiyi sağlar.

ZOLL AED 3 Kılavuza uygun CPR sağlamaya yardımcı olmak için entegre, gerçek zamanlı gerbildirime sahip kanıtlanmış Gerçek Zamanlı CPR Yardımı kullanır. Güçlendirilmiş Gerçek Zamanlı CPR Yardımcı canlı kurtarma görüntüleriyle tam renkli bir ekran, bir CPR döngü zamanlayıcısı ve CPR kompresyon derinliğini gösteren büyük renkli bir çubuk ölçüm aracı gibi endüstrideki ilkleri sunmaktadır. Bir kalp analizini tamamladığında sakin bir ses tonu kurtarmayı yapan kişiye duraklamasını söyler ve bir şok gerekirse veya CPR’ye devam edilmesi gerekirse onları uyarır.

Bay White şöyle diyor: “Dünya genelinde resüsitasyon konseylerinden en son kılavuzlar açıktır: Başarılı defibrilasyon yüksek kalitede CPR ile desteklenmelidir,”. “ZOLL AED 3’teki her tasarım seçimi kullanıcının kendine güveni ve yüksek kalitede CPR göz önüne alınarak yapılmıştır.”

Entegre pediatrik kurtarma

ZOLL AED 3 defibrilatör bir tek CPR Uni-padz® elektrot ile hem yetişkin hem de pediatrik hastalara tedavi uygulayabilir. Bir çocuğa tedavi uygulamak için kurtarmayı yapanların pedlerin aynı setini kullanması ve sadece çocuk modunu aktive etmesi gerekir. ZOLL’ün dünyanın ilk 5 yıllık genel CPR elektrotu garantisini sunması kullanım kolaylığını artırmanın yanı sıra ayrıca yetişkinler ve çocuklar için ayrı elektrot pedlerinin satın alınması ihtiyacını ortadan kaldırarak toplam mülkiyet maliyetini de azaltmaktadır.

WiFi bağlantısı

Bulut bağlantısı cihaz durumunun otomatik olarak bildirilmesini sağlayarak, kurtarma yapanlara, AED’nin acil bir durumda hazır olup olmadığını bilmenin güvenini sunar. WiFi ayrıca kalp durması olay verilerine hızlı bir şekilde erişme ve verileri tıp profesyonellerine iletme imkanı sağlar.

 

#ZOLL #AED #CPR #KalpDurması #Defibrilatör #Covid19 #Koronavirüs #Pandemi #Medikal #KalpRahatsızlığı #HayatKurtarma

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here