Ameliyathanede Daha Fazla Netlik, Renk ve Kontrast için 4K Medikal Monitörler!

Sony; cerrahların ve ameliyathane ekiplerinin monitördeki görüntüyü her zamankinden daha net biçimde görmesini amaçlayan 31 inç LMD-X310MD ve 55 inç LMD-X550MD modelleriyle, 4K teknolojisini Ateksis distribütörlüğünde sağlık sektörüne taşıyarak alanında öncü olmaya devam ediyor.

4K medikal monitör, Full HD’ den 4 kat fazla ayrıntı sağlar!

3840 x 2160 piksel büyüklüğündeki 4K video görüntüsü, sıradan Full HD’ye (1920 x 1080) göre dört kat daha yüksek çözünürlüktedir. Bu ekstra çözünürlük modern cerrahi görüntüleme uygulamalarına avantajlar sunmaktadır. 4K kamera ile yakalanan görüntüler daha hassas şekilde tanımlanarak açık ameliyat veya minimal düzeyde invaziv prosedürler sırasında cerrahlara daha net bir görüntü sağlayıp çok çeşitli küçük renk farklılıklarını üreterek doku türlerini daha güvenli bir şekilde ayırmaya yardımcı olur.

4K ekranları kullanan medikal ekipler, endoskopik kamera sistemi görüntülerinin yanı sıra diğer kaynaklardan gelen dört Full HD görüntüyü (1920×1080) aynı anda “dört bölmeli” şekilde görüntüleyebilirler. Cerrahlar ayrıca, genellikle düşük çözünürlüklü teknolojiden kaynaklanan piksel bozulmasını yaşamadan, 4K görüntüyü yakınlaştırabilirler.

Sektörün en parlak LCD panel teknolojisini kullanan yeni 4K monitörlerde minimum parlama ile yüksek kontrast sağlamak için eşsiz ve zarif bir gövde, temizlemesi kolay uçtan uca su sıçramasına dayanıklı cam koruma ekranı, ince çerçeve ve OptiContrast panel™  teknolojisi bulunur. Geleneksel LCD panellerde likit kristal ekran ve koruma ekranı arasında hava katmanı bulunur. OptiContrast Panel™, bu boşluğu reçine ile doldurarak panel içerisindeki yoğuşmayı önler ve görüntü kontrastını düşürebilecek parlamayı engeller.  Gelişmiş OptiContrast Panel™ tasarımı, parlak ameliyathane ışıkları altında görüntü kontrastını artırarak dikkat dağıtıcı ekran yansımalarını engeller.

Her iki monitörde de Advanced Image Multiple Enhancer (A.I.M.E.) olarak adlandırılan görüntü geliştirme teknolojisi bulunur. Bu teknoloji, video görüntüsünün rengini ve yapısını birbirinden bağımsız olarak vurgulayıp cerrahın isteğine göre geliştirilmiş gerçek zamanlı görüntü analizi özellikleri sunar.  A.I.M.E.™ teknolojisiyle ekrandaki yapının, kenarların ve ince renk farklarının ayırt edilmesi kolaylaşır.

LMD-X550MD ve LMD-X310MD, zorlu medikal ortamlarda hizmet vermek üzere tasarlanmıştır. Dar çerçeve sayesinde her iki monitörün de toplam boyutu azaltılırken ekran boyutu en üst düzeye çıkarılmıştır. İnce, tutması kolay çanta tasarımı sayesinde taşınması ve ayarlanması kolaydır. Düz yüzeyler düzenli temizlik ve dezenfeksiyonu kolaylaştırır.

Popüler Yazılar