CDK Sağlık 2014 Yılında Kurumsallaşmaya Ağırlık Verecek

0
1885


Dallı Grup kuruluşu olan CDK Sağlık, kurumsallaşma çalışmaları doğrultusunda bayileriyle bir araya geldi.

Sektörün yenilikçi firmalarından CDK Sağlık, 2014 yılında kurumsallaşma konusunda önemli adımlar atma kararı aldı. Bilindiği üzere CDK Sağlık, Özden ve Yasemin Dallı tarafından kurulan bir şirkettir. Uzun yıllar sağlık sektöründe çeşitli alanlarda hizmetlerde bulundular. Bu çerçevede faaliyetlerini Dallı Grup bünyesi altında yürütecek olan CDK Sağlık yeni ürün bulma, piyasaya sürme, ithalat ve ihracat konularında faaliyet gösterecek. Dallı Grup çatısı altında oluşturulan ikinci şirkette CDK Medikal oldu. Bu firma ise CDK Sağlık’ın sunduğu çözümlerin satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütecek. Yapılanmanın son ayağında ise Rida Sağlık olacak. Rida firması da sağlık turizmi konularında hizmet verecek.

Faaliyetler 3 başlıkta toplandı

Konuyla ilgili olarak dergimize açıklamada bulunan CDK Sağlık’tan Ayşegül Cantürk, “2014 yılı bizim için kurumsallaşmanın ön plana çıktığı ve tabiki yeniliklerin de piyasaya sunulacağı bir yıl olacak. 2013 yılı sonunda kurumsallaşmanın daha sağlıklı olması açısından Dallı Grup altında üç ayrı firma ile hizmetlerimize devam etme kararı aldı. İş konuları itibariyle CDK Sağlık yeni ürün bulma, piyasaya sürme, ithalat ve ihracat konularına, CDK Medikal Pazarlama satış ve pazarlama faaliyetlerine, Rida Sağlık ise sağlık turizmi konularına ağırlık verecek. Gerek sarf gerekse de cihazlı sistemler alanında yeni ürün grupları ve yeni teknolojilerle ürün gamımızı genişletmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Bayileriyle buluştu

CDK Sağlık belirlediği hedeflere ulaşmak amacıyla Ocak ayınad bayileriyle bir araya geldi. Otomatik Ayak Bileği Brakiyal Basınç İndeksi Ölçüm Cihazı  olan MESI ABPI MD’ni iş ortaklarına tanıtımı yapıldı. Gerçekleştirilen sunumda öncelikle ayrıntılı teknik eğitimden sonra uygulamalar yapılarak Türkiye  pazarında MESI  ABPI MD’nin yol haritasını belirlendi. Toplantıda MESI ABPI MD’nin yanı sıra mevcut ürünlere ve piyasaya sunalacak yeni ürünlere de yer verildi. Her yıl tekararlanması düşünülen ve bu yıl ilki gerçekleştirilen Bayi toplantısı ile tüm Türkiye’ye ulaşmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here