Ergonomik 3M ürünleri ile sağlıklı ve verimli bir çalışma ortamı oluşturmak mümkün


3M’in geniş ürün yelpazesi içinde yer alan ergonomik ofis ürünleri ve aksesuarlar, boyun, omuz ve sırt ağrıları ve karpal tünel sendromu gibi masa başında çalışanların şikayetçi olduğu rahatsızlıkları önlemeye yardımcı oluyor.

İnovatif çözümleriyle hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M’in geniş ürün yelpazesi içinde yer alan ergonomik ofis ürünleri ve aksesuarlar, çalışma ortamlarını konforlu bir hale getirmeye yardımcı oluyor. Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi’nden Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Eyüp Bakmaz ergonomiyi “Maksimum iş güvenliği sağlamak amacıyla insanların anatomik ve mental özelliklerinin, çalıştıkları çevre ve sistemlerin incelenmesine ve aralarında maksimum uyum sağlanmasına yönelik çalışmaların bütünü” olarak tanımlıyor.

“Günümüzde teknolojinin hızlı gelişimi, özellikle bilgisayar kullanımının her sektörde yaygınlaşmasına ve ofis tarzı çalışmanın önemli ölçüde artmasına yol açtı. Çalışma ortamında ergonomik şartların sağlanması, sakatlanma riskini en aza indirerek, personel verimini artıracak ve uzun vadede baş gösteren iş hastalıklarını önleyecek önemli bir faktördür.” diyen Op. Dr. Eyüp Bakmaz, ergonomik bir çalışma biçiminin fiziksel çevreyi, masa ve koltuk tasarımını, ekran ve klavyenin konumunu, dokümanların konumunu, ofis aydınlatmasının konumu ile şiddetini ayarlayıp kontrol ettiğini dile getiriyor.

3M Bilgisayar Ekran Filtreleri, ekranların rahatsız edici etkilerini azaltmaya yarıyor. 3M Ayarlanabilir Doküman Tutacakları, kağıtları göz seviyesinde tutarak boyun ağrılarının önüne geçiyor. Doğru oturma şeklini koruyabilmeye büyük katkısı olan 3M Ayak Destekleri, kullanıcıya denge ve rahatlık sağlıyor. 3M Laptop Destekleri, ayarlanabilir yüksekliği ile boyun ve sırt ağrılarına engel oluyor. Mouse pad ve klavye için 3M Jelli Bilek Destekleri, el ve bilek bölgelerindeki sürekli gerilmeden oluşabilecek zararı ve acıyı önlemeye yardımcı oluyor. Ayarlanabilir ve sabit 3M Monitör Standları, doğru ekran pozisyonu ile kullanıcının konforuna katkıda bulunuyor. Çalışma ortamında yapılan değişiklikler ve ergonomik ürünlerin kullanılması, yaşanan yorgunluk ve kas gerilmelerini engelleyerek çalışanların konforunu artırıyor. Dolayısıyla, doğru ürünler kullanıldığı takdirde, boyun, omuz ve sırt ağrıları ve karpal tünel sendromu gibi rahatsızlıklar uzun saatler boyunca masa başında çalışanların kaderi olmaktan çıkıyor.

Popüler Yazılar