1 Yılda 11 Bin Km Pedal Çevirecek Çift, Sağlık Hizmetlerine Erişemeyenlerin Sesi Oldu

 

Sanofi Grup bünyesinde çalışırken tanışıp evlenen Marie ve Pascal Houdant çifti geçen Ağustos ayında, tandemle (çift kişilik bisiklet) 1 yıl sürecek bir dünya turuna çıktılar. Amaçları Güney Doğu Asya ve Güney Avrupa ülkelerinde sağlığa erişim hizmetlerini iyileştirmek için çalışan derneklerle buluşmak, bu derneklerin faaliyetlerine şahit olmak, ihtiyaçlarını tespit etmek ve seslerini dünyaya duyurmak.

 

 

Sanofi’de çalışan çifti patronları finanse ediyor

İkisi de Fransa’da Sanofi çalışanı olan Marie ve Pascal Houdant çifti, dünya turunu finanse etmek için Sanofi’nin de aralarında bulunduğu şirket ve kuruluşlardan destek görüyor. Çift ayrıca uğradıkları ülkelerde Sanofi çalışanları ile buluşup deneyimlerini paylaşıyor. Şubat sonunda İstanbul’a gelen çift, hem Sanofi merkez ofiste hem de Lüleburgaz fabrikada çalışanlarla buluştu ve onlarla hem yolculukta hem Sanofi’nin Fransa ofisinde edindikleri deneyimleri paylaştılar.

1 yılda 10 ülke ziyareti ve 11 bin kilometre yol yapacaklar

Tandemle yolculuğa Hong Kong’dan başlayan Marie ve Pascal, Laos, Vietnam, Kamboçya ve Tayland’a uğradı. Şubat’ın son haftasında İstanbul’a uçan çift, yaklaşık bir hafta Türkiye’de vakit geçirdikten sonra turun ikinci adımının ilk durağı olan Yunanistan’a ulaşmak için tandemleriyle yola koyuldular. Yunanistan’ın ardından Arnavutluk ve İtalya’ya uğrayacak olan çift, Temmuz’da son durak olan Strazburg’a ulaşacak. Yaklaşık 1 yıl süren bisiklet turu boyunca çift, 10 ülke ziyaret etmeyi ve toplam 11 bin kilometre yol kat etmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here