120 Milyon TL’lik Sağlık Projesi


500 Yataklı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin projesi ile ilgili yapılan değerlendirme toplantısında Proje Müellifi Nimet Aydın bilgi verdi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi M kapısı karşısında yapılacak olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin projesi görücüye çıktı. TOKİ tarafından yapılan proje ihalesinin ardından ihaleyi alan Ankaralı firma yetkilisi Nimet Aydın, projenin içeriği hakkında bilgi verdi. Muğla Belediyesi Konakaltı Kültür Merkezi salonunda yapılan toplantı öncesi İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda basın mensuplarına bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Muğla Sağlık Genel Sekreteri Gürbüz Akçay ve proje müellifi Nimet Aydın, taslak projenin kesin projeye dönüşebilmesi için Muğla Belediyesi’nin projeyi İmar komisyonunda kabul ederek onaylaması gerektiğini söylediler.

500 Yataklı Proje
Konakaltı Kültür merkezi salonunda 500 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi projesi üzerinde değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, İl Sağlık Genel Sekreteri Gürbüz Akçay, projeyi çizen Nimet Aydın, mimarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Hastane projesi ile ilgili bu salonda bulunan herkesin iyimser olduğun düşünüyorum. Bu toplantıdaki amacımız, 500 yataklı bir hastane projesine her kesimin katkısını sağlamak. Herkes bu proje üzerinde fikir beyan etmesi gerekir. Çünkü yapılacak olan basit bir sağlık kompleksi değil. Biz bir an önce bu hastanenin tamamlanarak hizmete girmesini istiyoruz” dedi. 500 yataklı Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin inşaat aşamasına geldiğini söyleyen Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, “170 dönüm arazinin tahsisi yapıldı. TOKİ tarafından ihale aşamasında olan projenin imar izni için  toplandık. Tüp Bebek Merkezi dahil birçok önemli hizmeti verecek olan bu hastane Muğla’nın en büyük yatırımlarından birisi. 120 milyon TL’ye mal olması beklenen bu hastanenin Muğlalılara hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TOKİ Tarafından İhaleye Çıkacak
Muğla Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı ve Belediye Başkan Vekili Yavuz Kayı, Muğla Belediyesi’nin kat takıntısı bulunmadığını belirterek, Sağlık Bakanlığı İnşaat Daire Başkanı Mehmet Demircioğlu’nun Dünya Sağlık teşkilatının hastanelerin 5 kattan daha fazla kat çıkmaması konusundaki fikrini aktardı. Proje müellifi Nimet Aydın, proje ile ilgili bilgi verirken, projede kot farkı ile ilgili eleştirileri cevaplandırdı. Toplantı sonunda görüşlerini açıklayan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, “Projede bir sıkıntı yok. Proje Muğla Belediyesi’ne teslim edilecek ve Belediye ilgili birimlerinde onaylandıktan sonra TOKİ tarafından inşaat ihaleye çıkacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here