2024 trendleri: Estetik ve sağlıklı yaşamda holistik dönüşüm

Esteworld Medikal Direktörü Dr. Burak Tuncer, 2024 estetik trendlerini değerlendirirken, estetik ve sağlıklı yaşam uygulamalarının entegre bir şekilde birleşeceğini ve daha holistik bir yaklaşımın benimseneceğini belirtti. Tuncer, estetik operasyon geçiren bireylerin, yapılan prosedürlerden kaynaklanan değişimleri sürdürebilmek adına koruyucu bir yaşam tarzı benimsemeyi tercih edeceklerini ifade etti.

Türkiye’nin öncü plastik cerrahi sağlık kurumu Esteworld’ün Medikal Direktörü Dr. Burak Tuncer’in estetik cerrahi operasyonlardan cilt bakımına uzanan hizmet yelpazesine, sosyal medya dünyasının popüler kültüre etkisine kadar ele aldığı değerlendirmeleri, 2024 yılında estetikte kişiselleştirmenin ön planda olacağını ortaya koyuyor.

Bilimsel estetik değerlendirmelerin artan popülaritesinin temel nedenlerinden birinin, hassas ve kişiselleştirilmiş hizmet önerileri sunmak olduğunu söyleyen Dr. Burak Tuncer, “Gelişmiş teknolojik araçları kullanan bilimsel değerlendirmeler, 2024’te cilt bakımı ve estetik dünyasında kişiselleştirmeye yol açacak bir oyun değiştirici olmaya hazırlanıyor. Estetik operasyon geçirenler, bedenlerinde gerçekleşen prosedürlerden kaynaklı değişimi koruyan bir yaşam tarzı oluşturmak isteyecek. Dolayısıyla estetik ve sağlıklı yaşam işlemlerinin birleştiğini ve daha holistik bir açı ile ilerlendiğini göreceğiz. Bunu yapmanın bir yolu, işlem yapılan merkezlerin, sunduğu hizmetleri daha bütünsel yaklaşımlı merkezlere dönüştürmesinden geçecek. Estetik merkezleri beslenmenin yanı sıra spor önerilerinin de sunulduğu bir yapıya dönüşecek” şeklinde konuştu.

“Her geçen gün daha fazla gerçekliğini yitirmiş talepler görüyoruz”

Sosyal medya fenomenlerinin ve ünlülerin paylaştığı görseller, kullandığı filtreler, toplumdaki güzellik algısını dönüştürdü. Dijitalleşmenin etkisiyle sosyal medyaya erişimin de artmasıyla estetiğin daha küçük yaşlara indiğini gözlemliyoruz. Bunun yanı sıra yine sosyal medyanın etkisiyle abartılı dolgu veya cerrahi işlem isteyenler de ön plana çıktı” diyen Dr. Burak Tuncer, “Yeni nesil, görsel dünyadan esinlenerek kafalarında oluşturdukları güzellik algısını bedenlerine de uygulamaya çalışıyor. Özellikle sosyal medya uygulamalarındaki filtreler bu duruma sebep oluyor. Her geçen gün daha fazla gerçekliğini yitirmiş talepler görüyoruz. Herkesin yüz yapısı birbirinden farklı. Estetik operasyonlar da bu doğrultuda kişiye özel planlanmalı. Bu bilincin 2024 yılında daha fazla oturması için biz doktorlara daha fazla iş düşecek. Kişiselleştirilmiş uygulamaların ön plana çıkacağını, daha doğal ve yüzle uyumlu isteklerin geleceğini düşünüyoruz” dedi.

2024 yılında erkeklerde saç ekimi yine ön planda olacak

Son yıllarda erkeklerde de estetik operasyonlara ilginin arttığını belirten Dr. Burak Tuncer, “Kadınların yaptırdığı neredeyse tüm estetik operasyonları, erkeklerde de görebiliyoruz. Yağ aldırma, yüz gençleştirme, cilt mezoterapisi bunların başlıca örnekleri. Saç ekimi, 2024 yılında da erkeklerde ön plana çıkacak estetik olma özelliğini koruyacak. Ancak yaş ve yaşam tarzı ile uyumlu daha doğal saçlar ön planda olacak. Bu görüntüye ulaşmak için safir FUE saç ekimi, DHI saç ekimi (tıraşsız) ve bunların kombine edildiği hibrit yöntemler daha fazla uygulandığını göreceğiz.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here