38.ULUSAL RADYOLOJİ KONGRESİ

TÜRKRAD (31 EKİM-4 KASIM)

Medikal Teknik Dergisi olarak, kongreye katıldık; sağlık sektörüne hizmet eden pek çok firma oradaydı. Gerek üretici, gerek tüketici olsun; dergimize ilgi büyüktü. Bu fuarların amacı; doğru hizmet verebildiğini gösterebilmek, doğru üretim yapabilmek ve kalıcı başarılara imza atabilmek .İnsanların kendilerini böyle fuarlarda sadece ülke genelinde değil, yurt dışında ki firmalara da tanıtıyor olması çok heyecan verici. Yabancı ülkeler ve gelen insanların Türk firmalarına karşı yoğun ilgisi vardı. Medikal Teknik Dergisi de bunlardan biri olmanın haklı gururunu yaşıyor. Gösterdikleri ilgi için kendilerine teşekkür ederiz.

Kongreye katılan firmalar arasında, özellikle ‘’SIMENS’’ e karşı aşırı ilgi vardı.

Kongre başkanı Tamer Kara’nın kongreden önce yayınladığı metni sizler için derledik:Keyifli Okumalar

Değerli Meslektaşlarım,

Bir kongrede daha bir arada olmanın güzel beklentisi içerisindeyim. Derneğimizin yıllık olarak üyelerimize en kapsamlı bilimsel, eğitimsel, mesleki ve sosyal birlikteliği sağladığı etkinliğimiz olan 38. Ulusal Radyoloji Kongremiz bu yıl TÜRKRAD 2017 adı altında, 31 Ekim-4 Kasım 2017 tarihleri arasında, Sueno Deluxe Otel ve Kongre Merkezi, Belek, Antalya’da gerçekleştirilecektir. Bu yıl kongremizin bilimsel kurul başkanı Dr. Can Çevikol, Kongre Bilimsel Kurulu ile birlikte başarılı bir program hazırladılar. Bu yıl belirlenen iki ana konudan birisi “Sistemik Hastalıklar” diğeri ise “Tetkik Uygunluğu ve Algoritma”dır.

Katılımınızla zenginleşeceğine inandığımız kongremizde konu içerikleri sizlerden gelen geri bildirimlere göre belirlendi. Bu şekilde, kongre programımız içerisinde tam gün sürecek olan “Baş-Boyun Radyolojisi” ve “Kas-İskelet Radyolojisi” kursları yapılacaktır. Programda temel konuların yanı sıra güncel konulara ve yeni gelişmelere de yer ayrılacaktır. Konu başlıkları, ilgili konuya ait temel başlıklar ve daha spesifik ve ileri düzey başlıklar şeklinde iki seviyeli olacak şekilde planlanmıştır. Diğer yandan “olgu temelli” sunumların sayısı da arttırılacaktır.

Bu mesleğin üyeleri olarak bizler, uzmanlık eğitiminden pratiğine, üniversite ortamından özel sağlık sistemindeki çalışmalara kadar değişen geniş bir spektrumda, sağlık hizmetlerinin omurgasını oluşturan yüksek sorumluluk gerektiren bir faaliyetin içindeyiz. Bu şekildeki bir çalışma süreci, mesleki ve hukuksal birçok sorunu da yanında getirmektedir. Bu amaçla önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da kongremizde bu sorunlarımızın tartışıldığı ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü “Aramızda Konuşacaklarımız” oturumuna katılım ve katkılarınızı bekliyoruz.

Kongrelerin ana amaçlarından birisi de sosyal bütünleşmedir. Bu bağlamda, bir arada olabileceğimiz sosyal ve sportif etkinlikler için daha fazla zaman yaratmaya çalışacağız. Güzel bir kongrede bir arada olmak, kongremizi donanımlı ve doymuş olarak sonlandırabilmek dileğiyle,

Saygılarımla,

Dr. Tamer KAYA

Türk Radyoloji Derneği Başkanı

#tamerkaya, #radyoloji, #kongre

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here