3M ESPE, Dayanıklılık İçin Geliştirilen Tek Tabaka Uygulama Çözümünü Diş Hekimleriyle Buluşturdu

disbakimiYüz on yılı aşkın süredir yeni fikirler geliştiren ve bu fikirleri dâhiyane ürünlere dönüştüren 3M’in dental markası 3M ESPE, Filtek Bulk Fill Posterior Restoratif  ürününü piyasaya sürdü. 

3M, hizmet sunduğu sektörün ihtiyaçlarına uygun çözüm sunma anlayışı doğrultusunda dental markası 3M ESPE çatısı altında piyasaya sürdüğü Filtek™ Bulk Fill Posterior Restoratif ürününü tanıttı. 3M ESPE’nin Renaissance İstanbul Bosphorus Otel’de düzenlediği etkinliğie katılan dişhekimleri ürün hakkında 3M ESPE yöneticilerinden bilgi alma fırsatı buldu.

Ürünün faydalarını dişhekimlerine aktaran 3M ESPE Türkiye Pazarlama Müdürü Evren Köksal, “Posterior bölgede yapılan restorasyonların çoğunda, dişhekimleri, daha az zaman harcayarak güvenilir sonuçlar alacakları bir materyale ihtiyaç duyuyorlar. Filtek™ Bulk Fill Posterior Restoratif, hızlı ve kolay tek tabaka uygulama çözümü ile bunu sağlıyor. Filtek™ Bulk Fill Posterior Restoratif ile diş hekimlerinin yaptıkları işlemlerde yüzde 24 zaman tasarrufu sağlıyoruz” dedi.

Dayanıklılık için geliştirilen tek tabaka uygulama çözümü 3M ESPE Filtek™ Bulk Fill Posterior Restoratif

Dişhekimleri, posterior bölgede yapılan restorasyonların yüzde 70’inde, hasta sağlığından ödün vermeden daha hızlı ve kolay prosedür uygulayabilecekleri çözümler arıyor. Yüz on yılı aşkın süredir yeni fikirler geliştiren ve bu fikirleri dâhiyane ürünlere dönüştüren 3M’in dental markası 3M ESPE’nin sunduğu Filtek™ Bulk Fill Posterior Restoratif, 5mm’ye kadar tek tabaka uygulayabilme, stres absorbsiyonu ve mükemmel aşınma direnci özellikleri ile bu ihtiyacı karşılıyor. Filtek™ Bulk Fill Posterior Restoratif pahalı uygulama cihazlarına, ek tabakalamaya ve estetik amaçla uygulanan son katmana gerek bırakmayarak diğer ürünleri geride bırakıyor; direkt restorasyonlar için dişhekimlerine hızlı ve kolay bir çözüm sunuyor. Başka bir deyişle Filtek™ Bulk Fill Posterior Restoratif, 5mm’ye kadar tek tabaka uygulama tekniği ile dişhekimlerine “tek tabaka, işlem tamam” seçeneği sunarken zamandan tasarruf sağlıyor.

Ürünün içeriğindeki polimerizasyon stresini azaltan iki farklı metakrilat monomeri, benzersiz stres absorbsiyonu sağlıyor. Bu monomerler dayanıklılık ve aşınma direncinden ödün vermeden bulk uygulama yapılabilmesini sağlıyor. Yapılan in-vitro araştırmalar, Filtek™ Bulk Fill Posterior Restoratif’in pazarda bilinen diğer bulk fill materyallerinden daha iyi bir aşınma direnci gösterdiğini ortaya koyuyor.

Filtek™ restoratiflerin köklü geçmişi incelendiğinde, diş hekimlerinin mükemmel manipülasyonu nedeniyle Filtek™ ailesine güvendiği görülüyor. Bu trendi sürdüren Filtek™ Bulk Fill Posterior ayrıca diğer Filtek™ restoratiflerde de bulunan gerçek nanofil teknolojisi ile yüksek aşınma direnci, pürüzsüz bir yüzey ve cila retansiyonu sağlıyor. Ek olarak materyalin mükemmel adaptasyon ve şekillendirilebilirliği, kullanım kolaylığı ve hızlı uygulamaya yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here