62 ülkeden yüzlerce cerrah, Haliç Kongre Merkezi’nde buluşacak


18.Uluslararası Obezite Cerrahisi ve Metabolik Bozukluklar Federasyonu Dünya Kongresi (IFSO 2013), 28-31 Ağustos’ta Haliç Kongre Merkezi’nde.

18.Uluslararası Obezite Cerrahisi ve Metabolik Bozukluklar Federasyonu Dünya Kongresi (IFSO 2013), 28-31 Ağustos tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Kongre başkanlığını TOSS (Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği) Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı üyesi Prof.Dr. Mustafa Taşkın yapacak.

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek bu büyük organizasyona,başta Amerika, İngiltere ve İsviçre olmak üzere 62 ülkeden binin üzerinde uzman katılacak.Tüm dünyadan bariatrik (obezite)ve metabolik hastalıklar konusunda uzman cerrah ve hekimlerin buluşacağı kongrede sağlık personelleri, araştırmacılar, farmasötik ve cerrahi inovasyon firmalarından da katılımcılar olacak.Kongrede metabolik cerrahinin diyabet, metabolik sendrom ve kardiyovasküler(kalp-damar) hastalıkların önlenmesindeki rolü tüm detaylarıyla tartışılacak. Kongrede ayrıca, cerrahlar canlı uygulamalarla teknik bilgilerini dünya genelindeki cerrahların bilgi birikimleriyle karşılaştırma imkanı bulacaklar. Cerrahların yeni teknikleri benimsemeleri için güncel bariyatrik cerrahi metodlar ve son zamanlarda dikkat çeken sleeve gastrektomi, tek kesi ile yapilan ameliyat teknikleri, mini-Gastric Bypass ve ile al interpozisyonla ilgili yapacağı canlı ameliyatlar kongrenin en dikkat çeken bölümlerinden birini oluşturacak.

Uluslararası etkinliklerin ülke ekonomisine katkısının özellikle dış ticaret gelirleri açısından büyük önem taşıdığına dikkat çeken Haliç Kongre Merkezi Genel Müdürü Handan Boyce düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Akademik iletişim anlamında 18.Uluslararası Obezite Cerrahisi ve Metabolik Bozukluklar Federasyonu Dünya Kongresi’nin İstanbul’da yapılmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Birçok ülke dış ticaret açığının kapanmasında turizm gelirlerinden yararlanmaktadır. Kongre turizminin, katılımcı profilinin harcama gücü ve potansiyelini göz önünde bulunduracak olursak farklı sektörlere de ekonomik etkileşimi olduğunu görüyoruz. Bu anlamda kongrelerin şehre kazandırılması ve organize edilmeleri ekonomiye yapacağı getiriler nedeniyle oldukça önemlidir.Ayrıca kongre turizminin herhangi bir sezona bağlı olmaması turizm sektörü açısından önemli bir avantajdır.’’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here