AbbVie Yeni Biyofarma Şirketi’nin lansmanını kutluyor


AbbVie, bugün bağımsız bir biyofarma şirketi olarak açılışını kutladı. 40’dan fazla ülkede çalışanlar ve hastalar AbbVie yöneticilerine katılarak, New York Borsası’nda 2013’ün ilk açılış gongunu birlikte çaldılar.

AbbVie, ilaç geliştirme konusundaki 125 yıllık zengin geçmişiyle önde gelen bir biyoteknoloji şirketinin odağını ve tutkusunu uzun süredir yerleşik bir lider ilaç şirketinin uzmanlığı ve yapısıyla birleştiriyor. 170 ülkede hastalara hizmet sunan global bir şirket olan AbbVie, yaklaşık 18 milyar $ yıllık gelirleri ve uzun dönemli büyüme potansiyeline ek olarak şirketin geçmişindeki hissedar temettülerinin devamı ile hissedarlara yönelik değer oluşturma taahhüdü veriyor.

AbbVie Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Richard A Gonzalez, “Bugün AbbVie’de inanılmaz bir portföyü, yeni ürün geliştirme aşamasında yer alan sağlam yeni ürün hattı ve büyümeyi sağlayacak hevesli çalışanları olan yeni bir şirketi kuruyoruz. Bu değerler ve durmaksızın inovasyona verdiğimiz odak ile hissedarlarımız için büyük bir değer oluşturmayı amaçlıyoruz.”

GÜÇLÜ, İYİ YÖNETİLEN ŞİRKET VE ÜRÜN PORTFÖYÜ

AbbVie, şirketin uzun dönemli karlılık ve büyüme hedeflerine ulaşması ve bilimsel keşiflerin hastalara erişmesi için becerilerini kanıtlamış deneyimli üst düzey yöneticiler tarafından yönetilmektedir. Benzersiz bir biyofarma şirketi olarak, AbbVie yarının tedavilerine odaklanan ilaçlardan oluşan geniş bir portföye dayalı yalın ve odaklanmış bir iş modelini benimsemektedir.

AbbVie’nin uzun vadeli büyümesi, yirmisi ileri evre klinik çalışmalarda olmak üzere, Hepatit C, Romatoid Artrit, Plak tipi Psoriasis, Multipl Skleroz, Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı, Spondiloartropatiler, Multipl Miyelom ve Endometriyozis’in de dahil olduğu hastalıklara yönelik yeni keşiflere dayanmaktadır. AbbVie son birkaç yıldır araştırma aşamasındaki bileşiklerinin sayısını üç misline çıkarmıştır.

AbbVie yukarıda belirtilen ve araştırma aşamasındaki diğer ürünleri ile güçlü klinik performansı, hasta yararı ve ekonomik değeri olan tedaviler geliştirmektedir.

ABBVİE VE İNOVASYON

Yeni keşifler yapmak ve onları etkili ilaçlar halinde geliştirmek şirketin misyonu ve işinin temellerini oluşturmaktadır. AbbVie’nin araştırmaları, bu amaçlar doğrultusunda şirketin odak noktası olan ciddi hastalıkları derinlemesine öğrenmek, dünya genelinde hastaların, sağlık otoritelerinin ve düzenleyicilerin güncel gereksinmelerini dikkatle değerlendirmekle başlayan, hasta odaklı bir araştırma ve geliştirme yaklaşımıyla yönlendirilmektedir. Şirkette çalışan bilim adamları çalışmalarında, hastalıkların gelecekte tedavi ediliş şekillerini kökten değiştirme potansiyeli en yüksek hedeflere odaklanmaktadır.

AbbVie, global Ar-Ge ve üretim merkezleri genelinde inovasyon için atik ve işbirlikçi bir yaklaşımı taahhüt etmektedir. Şirkette çalışan bilim adamları en çok umut vadeden bileşikleri laboratuvardan klinik çalışmalara geçirmek için patentli teknoloji ve metotlar kullanmaktadırlar. AbbVie, yeni keşiflerden oluşan araştırma aşamasını şirket içinden ve dışından oluşturmayı amaçlayan, işbirliğine dayalı bir araştırma modeliyle çalışmaktadır.

HASTALARA ODAKLANMA

AbbVie karmaşık ve çözülmemiş sağlık sorunlarına, özellikle de halen tüm sağlık giderlerinin yüzde 75’ine yol açan kronik hastalıklara yönelik özel ilaçlar geliştirmeye odaklanmaktadır. AbbVie ve çalışanları hastaları iyileştiren uzmanlık tedavileri geliştirerek, bu durumların sağlık ve ekonomi üstündeki uzun vadeli etkilerinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

GELECEĞİ BİÇİMLENDİRMEK İÇİN KENDİLERİNİ İŞLERİNE ADAMIŞ ÇALIŞANLAR

AbbVie‘nin dünya genelindeki 21,000 çalışanı kendilerini hastaların ihtiyaçlarını karşılamaya adamışlardır. Dünyanın en acil sağlık ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirmek ve keşfetmek için gereken özgürlüğe, uzmanlığa ve beceriye sahiptirler.

“Bugün AbbVie’de taahütümüz, Abbott’un 125 yıllık zengin mirasının üzerine inşa ederek, dünyanın en ciddi sağlık sorunlarına odaklanıp, insanların daha iyi ve daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmaktır,” diyen Gonzalez konuşmasına “ AbbVie’nin kalıcı mirasının ciddi sağlık ihtiyaçları olan hastalar için tedaviler bulmak olmasını amaçlıyoruz.” şeklinde devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here