Abdi İbrahim “Avrupa Kalite Başarı Ödülü”ne Layık Görüldü


Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim’e, ESQR (European Society for Quality Research- Switzerland ) tarafından kalite kültürünün yerleşmesi için göstermiş olduğu çaba ve kalite yönetimi adına  sağlamış olduğu katkılardan dolayı “European Quality Achievement – Avrupa Kalite Başarı” ödülü verildi.

Global bir oyuncu olma vizyonuyla Ar-Ge, üretim ve lojistikte dünya standartlarındaki tesislerinde hizmet veren Abdi İbrahim, ESQR’ın Avrupa’da kalite konusundaki en prestijli ödülün sahibi oldu.

Abdi İbrahim, değerlendirme sonucunda kalite kültürünün yerleşmesi için göstermiş olduğu çaba ve kalite yönetimi adına sağlamış olduğu katkılardan dolayı “European Quality Achievement – Avrupa Kalite Başarı” ödülünü almaya hak kazandı.

Abdi İbrahim Yurtiçi Teknik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Sevda Doğan, Abdi İbrahim’in ESQR’ın iş ilişkisinde bulunduğu firmalar ve hizmet verdiği müşteriler tarafından yapılan oylama sonucunda aday gösterilmiş olmasının kazanılan ödülü daha da anlamlı kıldığını belirterek; ”Uzun yıllardır Kalite Yönetimi konusundaki çalışmalarını aralıksız sürdüren Abdi İbrahim olarak, bu alandaki çabamızın birlikte çalıştığımız üçüncü partiler tarafından ödüle aday gösterilmesi bizleri oldukça gururlandırdı. Kalite yönetimi konusundaki etkin çalışmalarımıza destek veren ve bizi bu ödüle layık gören tüm iş ortaklarımızın önerileri neticesinde aldığımız Avrupa Kalite Başarı ödülü bizleri bu alandaki çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırmak ve sürdürülebilir kılmak yolunda motive etti.” şeklinde konuştu.

Abdi İbrahim; 2012 yılında, Business Initiative Directions (B.I.D.) ödülleri Altın kategoride “Uluslararası Toplam Kalite Yönetimi Ödülü”’ne layık görülmüştü. Yürüttüğü tüm faaliyetlerde çevreye olan duyarlılığını ön planda tutan Abdi İbrahim, “Türkiye’de Yaşanabilir ve Sağlıklı Kentler” oluşturmayı hedefleyen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından, üye belediyelerin önerileri doğrultusunda gösterilen adaylar arasından “Çevreci Tesis Ödülü’”nü almaya hak kazanmıştı. Diğer yandan, Abdi İbrahim İlaç Üretim Tesisleri, “Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Çevreci Tesis Ödülleri 2013” kapsamında, Türkiye genelinde ilaç firmaları arasında ödül alan tek üretim tesisi oldu.

Türk ilaç pazarında etkin ve köklü bir konuma sahip olan Abdi İbrahim, gerek kalite, gerek çevre konularında almış olduğu ödüllere yenisini ekleyerek dünya ölçeğinde kurumsal bir şirket olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here