Abdi İbrahim ’e Altın Baykuş Ödülü

0
18957

Yenilikçi ürün ve hizmetleri, cesur ve öncü girişimleriyle, dokunduğu hayatları iyileştirmek için tutkuyla çalışan Abdi İbrahim, Baykuş Ödülleri’nde ‘Altın Ödül’e layık görüldü.

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği, araştırma sektöründeki başarılı pazarlama ve sosyal araştırmaları değerlendirdiği ‘Baykuş Ödülleri’nde, Abdi İbrahim İlaç Sağlık Ürünleri Bölümü, yeni ilaç için Habitus Research firmasıyla yürüttüğü etnografik pazar araştırması ile ‘İçgörülü Baykuş’ kategorisinde Altın Ödül kazandı. Four Seasons Otel’de düzenlenen törende ödülü Abdi İbrahim İlaç Sağlık Ürünleri Bölümü Kıdemli Ürün Müdürü Gözde Uzuner aldı.

Abdi İbrahim İlaç’ın yeni ilacı için 7 şehirde yürüttüğü etnografik pazar araştırmasına eczacılar, üniversite öğrencileri, birçok yaş grubundan kadın ve erkekler dahil edildi. Araştırma sonucunda kadınların cinsel yaşamlarında genellikle yirmili yaşların ortasına denk gelen bir geçiş dönemi olduğu, cinsel eğilimlerinin ve yeni ilacı kullanımları ile hapa bakış açılarının bu geçiş döneminden itibaren değişebildiği gözlemlendi. Kadınlar arasında yeni ilaca dair bilinen yanlışlar ve önyargılar saptandı. Yaşanılan şehrin sosyokültürel yapısına göre bireylerin cinselliğe bakış açılarının, arkadaş veya anneleriyle cinsellik konusunda bilgi paylaşımının farklılık gösterdiği ortaya kondu. Erkeklerin yeni ilacı alım kararındaki ve satın almadaki rolünün de azımsanamayacak düzeyde olduğu ortaya saptandı.

#Abdiİbrahim, #AltınBaykuşÖdülü, #TürkiyeAraştırmacılarDerneği,  #İlaç, #Sağlık, #sonhaber, #manşet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here