Abdi İbrahim, Sağlıklı Yaşam İçin Hayata Artı Değer Katıyor


Türk ilaç sektörünün öncü ve lider şirketi Abdi İbrahim, ‘Hayata Artı Değer’ konsepti altında kamuoyunu sağlıklı yaşam hakkında bilgilendiriyor.

Abdi İbrahim, sektörün lideri olmasının getirdiği sosyal sorumluluk misyonuyla geliştirdiği Hayata Artı Değer projesi ile sosyal medya üzerinden geniş kitleleri sağlıklı yaşamın unsurları konusunda bilgilendirirken; sağlıklı beslenme, düzenli uyku, egzersiz konularında toplum genelinde farkındalık oluşturarak yeni nesilleri sağlıklı yaşam için bilinçlendirmeyi hedefliyor.

SAĞLIKLI BESLENME SAĞLIKLI YAŞAM DEMEKTİR

Abdi İbrahim, digital mecralarda hayata geçirdiği Hayata Artı Değer konsepti kapsamında Sağlıklı Beslenme, Düzenli Egzersiz, Doktora Giderken Unutmamamız Gerekenler  gibi başlıklar altında Facebook ve Twitter üzerinden bilinçlendirici içerikleri takipçileriyle paylaşıyor.

SAĞLIKLI YAŞAMIN TEMEL KURALLARINA DAİR BİLGİLENDİRME…

Sağlıklı Yaşamın Temel Kuralı Dengeli ve Düzenli Beslenmektir başlığı altında doğru beslenme için yemeklerin pişirilmesinde ızgara, fırınlama, buğulama, haşlama gibi yöntemlerin tercih edilmesi ve lif içeriği yüksek posalı gıdaların tüketimi öneriliyor. Sağlıklı bir yaşam için meyve ve sebzelerin iyice yıkandıktan sonra mümkünse kabuklarıyla çiğ olarak tüketilmesi, dengeli beslenme için porsiyonların küçültülmesi ve öğünlerde aşırıya kaçılmaması gibi öneri ve uyarılara da yer veriliyor.

Abdi İbrahim, Hayata Artı Değer ile sağlıklı yaşam için öneri ve uyarıları çerçevesinde Düzenli Egzersiz, Vücut ve Yaşam Ritminizi Düzenler başlığı altında ise düzenli egzersiz yapmanın önemine dikkat çekiyor. Düzenli egzersizin kas ve eklem gücünü artırarak bedensel esnekliği sağladığı, kalp-damar sistemini güçlendirerek fiziksel dayanıklılığı artırdığı hatırlatılırken, düzenli egzersizin ruh sağlığına da iyi geldiği, gerilimi azaltarak zinde olmayı sağladığı belirtiliyor.

DOKTORA GİDERKEN UNUTMAMAMIZ GEREKENLER

Abdi İbrahim, Hayata Artı Değer ile sağlıklı yaşam için önerilerinde Doktora Giderken Unutmamamız Gerekenler başlığına da yer veriyor. Reçeteli ve reçetesiz kullanılan ilaçların listesini ve ne amaçla kullanıldığını doktora iletmenin önemli olduğuna dikkat çekilerek bitkisel ürünler, besin destekleri gibi kullanılan diğer ürünler konusunda da hekimin bilgilendirilmesinin altı çiziliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here