Abdi İbrahim Ve Nanolek Stratejik Ortaklık Antlaşması İmzaladı


Abdi İbrahim ve Rus ilaç firması Nanolek “Stratejik Ortaklık Antlaşması” çerçevesinde CNS (merkezi sinir sistemi) tedavilerinde kullanılan ilaçların üretimini gerçekleştirecek.

Bir asırdan uzun bir süredir tıp endüstrisinin en köklü ve lider kurumlarından biri olan Abdi İbrahim ile Rus “biyofarmasötik firması Nanolek, merkezi sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde kullanım amaçlı ilaçların üretimi için bir ortaklık antlaşması imzaladı.

Abdi İbrahim Nanolek ile yapacağı işbirliği çerçevesinde nöropsikiyatrik hastalıkların tedavisinde kullanılacak 4 ürünün teknoloji transferini gerçekleştirecek.

Abdi İbrahim tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “5 yıl içerisinde 7.5 milyon dolarlık bir gelir elde etmeyi hedefliyoruz ve bu ürün için hedeflediğimiz pazar toplam olarak 51 milyon dolar civarındadır.”

Nanolek (“Epidbiomed” ve OJSC RUSNANO şirketler grubu tarafından oluşturulmuş iş ortaklığı) sosyal hayatı etkileyen hastalıkların önlenmesi ve tedavisi amacıyla yenilikçi biyoteknolojik ilaçlar geliştirmeyi hedefleyen bir kuruluştur. Alışılagelmiş ilaçların yanı sıra, Biyoteknolojik ve Onkolojik ilaç üretiminde de piyasada söz sahibi konumundadır.

Lokalizasyon, Nanolek’in Kirov bölgesindeki üretim tesisinde – Orichyov bölgesindeki Lyiovintsy Nanolek Biyoteknoloji Merkezinde- yapılacaktır.  Firmanın, en öncelikli olarak, dünyanın önde gelen diğer ilaç firmalarıyla ortaklık yapmasını sağlayacak Avrupa Birliği İyi Üretim Uygulamaları Kalite Kontrol Sistemi de bu tesise dâhil edilmektedir.

Lokalize etmek dışında Nanolek, biyoteknoloji transferi ve yenilikçi ürün geliştirilmesi yoluyla nörolojik ve psikiyatrik ürün yelpazesini genişletmeyi hedeflemektedir.

Uzun vadeli karşılıklı faydalı ortaklık çerçevesinde, Nanolek, kendisi tarafından üretilmiş sosyal hayatı etkileyen hastalıkların tedavisinde kullanılan, bilime dayalı ilaçların Abdi İbrahim aracılığıyla Türkiye pazarına sunulmasını müzakere etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here