Actavis, Polonya’lı Bioton’la İşbirliği Anlaşması İmzaladı


Diyabet alanında etkinliğini artırmak isteyen dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden Actavis, 55.5 milyon Euro karşılığında Polonya’lı Bioton’la işbirliği anlaşması imzaladı. Actavis, 2019 yılına kadar içinde Türkiye’nin de yer aldığı hedef pazarlarda lansmanını yapacağı insülin ürünleriyle 1.5 milyar Euro gelir hedefliyor.

Actavis CEO’su Claudio Albrecht ve Bioton Yönetim Kurulu Başkanı Ryszard Krauze, Varşova’da düzenledikleri basın toplantısında, Actavis ve Bioton’un analog insülinler dahil olmak üzere bir çok insulin ürününün geliştirilmesi ve üretimi için işbirliği anlaşması imzaladıklarını açıkladılar. Modern yenibileşim insulin üreticisi Bioton ile imzalanan anlaşmaya göre, Bioton’un üreteceği insulin ürünlerinin ticari hakları 55.5 milyon Euro karşılığında Actavis’e geçti. Ürünler, Actavis markasıyla Türkiye dahil olmak üzere Avrupa, Amerika ve Asya’da diyabet hastalarına sunulacak. Actavis, 2019 yılına kadar içinde Türkiye’nin de yer aldığı hedef pazarlarda lansmanını yapacağı insülin ürünleriyle 1.5 milyar Euro gelir hedefliyor.

İmzalanan anlaşmayla, Actavis’in dünyanın önde gelen insulin üreticileri arasında yer alacağını belirten Actavis CEO’su Claudio Albrecht, sadece yenibileşim ve analog insülinlerle hedefledikleri gelirin 900 milyon Euro olduğunu söyledi. Geniş Tip 2 diyabet ürünleriyle sektörde oynadıkları rolün, Bioton işbirliğinin ardından önümüzdeki dönemde lansmanları planlanan ürünlerle çok daha önem kazanacağını belirten Albrecht, Actavis’in hali hazırdaki geniş ürün portföyüyle diyabet hastalarına komple sağlık hizmeti sunan tek şirket olduğunun altını çizdi. Bu işbirliğiyle, dünya genelindeki 366 milyon diyabet hastasının tedavi maliyetinin düşürülmesi amaçlanıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here