Adil Pelister: “Kolay İhracat Platformu ile İhracatımızda Yeni Bir Döneme Giriyoruz”

0
267

 İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, bugün Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan tarafından açıklanan ve tanıtımı yapılan “Kolay İhracat Platformu” ile ilgili yazılı bir değerlendirme yaptı.

 

Pelister, değerlendirmesinde şunları söyledi: “Bugün Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan tarafından açıklanan “Kolay İhracat Platformu”, ihracatçılarımızın geleceği açısından çok büyük önem taşıyor. İhracatla ilgili ihtiyacımız olabilecek tüm dünya verilerini tek bir platformda bir araya getiren ve dijital dönüşümde adeta bir reform yaratan bu önemli çalışma için başta Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan olmak üzere, emeği geçen herkese ihracatçılarımız adına çok teşekkür ederiz.

 

Biz İKMİB olarak, yeni bir dijital çağın başladığını ilk olarak 2018 yılında dile getirmiştik. ‘Dijital dönüşümü yöneten, geleceği yönetir’ düşüncesiyle hareket ederek, e-ticaretin önemine vurgu yaparak, ihracatçılarımızın e-ticaret platformlarında daha etkili olabilmeleri gerektiğini söylemiştik. Bu vizyonla İKMİB olarak ilk sanal ticaret heyetini ve ihracatta ilk dijital ödül törenini düzenledik. Platform ihracatçılara pazar bilgilerinden ülkelerin vergi oranlarına kadar detaylı bilgileri sunuyor. Dijital dönüşümü tüm ihracatçılarımıza yaygınlaştıracak, ihracatçı adaylarımızın dahi yararlanabileceği Kolay İhracat Platformu’nun ihracatçılarımızın özellikle e-ticarette önünü açacağına inanıyoruz. Bu açıdan yeni bir döneme giriyoruz diyebiliriz. Büyüyen ve üreten güçlü Türkiye’de daha çok üretmek ve daha çok ihracat yapmak biz sanayicilerin en büyük sorumluluğu. Bu sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışarak ülkemizin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

 

 

Adil Pelister: “We Are Entering A New Era in Our Exports with Easy Export Platform”

 

Adil Pelister, Chairman of Istanbul Chemicals and Chemical Products Exporters’ Association (IKMIB), made a written assessment on the “Easy Export Platform” announced and promoted by our Minister of Trade Ruhsar Pekcan today.

 

Pelister stated the following in his evaluation: “The Easy Export Platform, announced today by our Minister of Trade, Mr. Ruhsar Pekcan, has a great importance for the future of our exporters. On behalf of our exporters, we would like to thank our Minister of Trade Ruhsar Pekcan and everyone who contributed to this important work which brought together all the world data we may need regarding exports on a single platform and generated a reform in digital transformation.

 

As IKMIB, we first stated in 2018 that a new digital age started. Acting with the idea of ​​”managing digital transformation, managing the future”, emphasizing the importance of e-commerce, we said that our exporters should be more effective in e-commerce platforms. With this vision, as IKMIB, we organized the first virtual trade delegation and the first digital award ceremony in exports. The platform provides exporters with detailed information from market information to tax rates of countries. We believe that the Easy Export Platform, which will spread digital transformation to all our exporters and even our exporter candidates can benefit, will pave the way for our exporters especially in e-commerce. In this respect, we can say that we are entering a new era. The biggest responsibility of us industrialists are to produce more and export more in a stronger Turkey which is growing and producing. With the awareness of this responsibility, we will continue to contribute to the growth of our country by working harder.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here