ADÜ Acil Servisi Tam Donanımlı Hale Getirildi


Adnan Menderes
Üniversitesi Hastanesi, daha çok hastaya hizmet vermek için çalışıyor.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bulunan Acil Ser­vis Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Türkiye ve dünyada çok az hastanede bulunan yoğun bakım servisi ve dene­yimli kadrosuyla hasta bekliyor. Acil Servis Ana bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mücahit Avcil, “Günde ortalama 100 hastaya hizmet veriyoruz. Ancak kapasitemiz bunun çok üzerinde. Vatandaşlarımızın hastanemizi tercih etmeleri için en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Özellikle zehirlen­me ve doğa olayları neticesinde oluşan yaralanmaların hastanemize gönderilmesini istiyoruz” dedi.

Yoğun Bakım Servisi de Bulunuyor

Dünyada ve Türkiye’de çok az hastanede bulunan tam donanımlı Acil Servis ünitesine sahip olan Adnan Mende­res Üniversitesi Hastanesi, daha çok hastaya hizmet ver­mek için çalışıyor. 800 metrekare alanda, 35 yatak kapasi­tesi ile normal acil servis ünitelerinden farklı olarak bün­yesinde yoğun bakım servisi de bulunan Acil Servis Ana Bilim Dalı Başkanlığı’nda her gün 100 hastaya hizmet ver­diklerini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Mücahit Avcil, “Gerekli olan tüm müdahaleleri yapabilmek için Acil Serviste yoğun bakım ünitesi oluşturduk. Bize gelen hastaya en hızlı müdahaleyi yapıp taburcu ettiğimiz gibi bazı hastaları da burada gözlem altına alabiliyoruz. Vatandaşlarımızın has­tanemizi tercih etmeleri için en iyi hizmeti vermeye çalışı­yoruz. Özellikle zehirlenme ve doğa olayları neticesinde oluşan yaralanmaların hastanemize gönderilmesini istiyo­ruz” şeklinde konuştu.

Anlayış Değişti

Oluşturulan yoğun bakım ünitesi ile birlikte kadrolarını da genişlettiklerini söyleyen Avcil, “2 Yardımcı Doçent, 11 doktor, 25 hemşire ve 1 acil tıp teknisyeni ile kadromuzu genişlettik. Bu üniteyi acil servis gibi değil poliklinik gibi kullanıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here