Alcon’dan Göz Sağlığında Mükemmeliyetçilik Akademisi


Alcon, 5. Academy for Eye Care Excellence (Göz Sağlığında Mükemmeliyetçilik Akademisi) bilimsel eğitim toplantıları İzmir, İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirildi.

Çalışmalarını, insanların daha iyi görmesine yardımcı olmak ve yaşam kalitesini artıracak yenilikçi ürünler sunmak misyonu ile yürüten Alcon, 5. Academy for Eye Care Excellence (Göz Sağlığında Mükemmeliyetçilik Akademisi) kapsamında İzmir, İstanbul ve Ankara’da üç büyük toplantı gerçekleştirdi.

Üç ilde yaklaşık 160 hekimin katılımıyla gerçekleştirilen toplantılarda, Türkiye’de kontakt lensin sağlıklı kullanımı çalışmalarına öncülük eden,  Prof. Dr. Ebru Toker, Doç. Dr. Emrullah Taşındı, Prof. Dr. Mehmet Orhan, Prof. Dr. Ömür Gündüz ve Prof. Dr. Sait Eğrilmez bilimsel ve klinik tecrübelerini katılımcı hekimlerle paylaştı. Toplantıların sonunda katılımcı hekimlerin katkılarıyla  “uygulamada karşılaşılabilecek olası sorunların ayırıcı tanısı”  kılavuzu hazırlandı.

Global bir inisiyatifin parçası olarak, 2009 yılından bu yana düzenlenen etkinlik Türk göz uzmanlarına kontakt lens ve lens bakımı ile ilgili en son klinik bilgileri iletmeyi amaçlıyor. Uzmanlara, mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak, hastalar ile iletişim kurmalarını kolaylaştırarak onların göz sağlığı ve yaşam tarzları için en uygun çözümleri sunabilmeleri konularında yardımcı olmak gibi katkılar sağlayan etkinlik, diğer yandan göz sağlığı alanındaki gelişmelerin uzmanlara aktarılmasıyla hastaların yaşam kalitelerinin artırılması konusunda katkı sağlamayı amaçlıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here