Align Technology, Mandibular Advancement (MA) özellikli Invisalign First tedavi yöntemini piyasaya sürdü

0
4653

Align Technology, karışık dişlenme dönemindeki genç hastalara yönelik Invisalign First çözümleriyle birlikte Mandibular Advancement (MA) özellikli Invisalign Comprehensive tedavi yöntemini piyasaya sürerek iki tedaviyi de Türkiye’deki doktorların uygulamasına sunduğunu duyurdu.

Invisalign sistemi, yalnızca Invisalign eğitimli doktorlar tarafından uygulanabilen piyasadaki en gelişmiş şeffaf plak çözümüdür. Bugüne kadar 1,6 milyonu genç hastalar olmak üzere 6,8 milyonun üzerinde hasta Invisalign ile tedavi edildi. [1]

Align Technology, faz 1 t edavisi gören genç hastalar için özel olarak tasarlanmış Invisalign First şeffaf plaklarını Türkiye’de piyasaya sürdü. Invisalign First, genellikle 6-11 yaş aralığında erken karışık dişlenme dönemindeki genç hastalar için özel olarak tasarlanan ilk şeffaf plak tedavisidir. Genç hastalar, alt çeneyi ileri doğru hareket ettirirken aynı anda dişleri hizalayan Mandibular Advancement özellikli Comprehensive Invisalign tedavisi uygulanarak başarıyla tedavi edilebilir.

Invisalign sistemi yalnızca Invisalign eğitimli doktorlar tarafından uygulanabilir.

Invisalign First Tedavisi

Invisalign First şeffaf plakları, daimi dişlerin tamamının sürmesinden önce Faz 1 tedavisi gören, süt dişleri ve daimi dişlerin bir karışımı olan erken karışık dişlenme dönemindeki genç hastalar için özel olarak geliştirildi. Invisalign First şeffaf plakları dental ark formunu gelişimini düzenlemek ve sürmekte olan daimi dişler için alan oluşturmak için tasarlandı. Ayrıca bu tedavi yöntemi, dental arkların gelişimi, ark genişletme, boşluklar yer darlığı, A-P düzeltmi, estetik hizalama, diş protrüzyonları ya da arklar arasındaki oklüzal çatışmaların mevcut olduğu durumlarda da kullanılabilir.

Mandibular Advancement özellikli Invisalign Comprehensive tedavisi

Mandibular Advancement özellikli Invisalign Comprehensive tedavisi, büyüme dönemindeki ergen ve genç hastalarda Sınıf II diş düzeltme tedavinde kullanılan Invisalign şeffaf plak sisteminin özelliklerini, alt çeneyi ileri doğru hareket ettirirken aynı anda dişleri hizalayan Mandibular Advancement özellikleriyle birleştiren ilk şeffaf plak çözümüdür. Invisalign tedavisi, maloklüzyon ve çapraşıklığı düzeltirken, alt çeneyi önde tutan “precision wings” aracılığıyla Sınıf II için yaygın olarak kullanılan işlevsel apareylerin hareketinin tekrarlanması için özel olarak tasarlanmıştır.

[1] Q1 2019 Data itibariyle

#güncel #hekim #genelsağlık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here