Align Technology yeni SmartForce® Aligner Aktivasyonu özellikli INVISALIGN® G8’i duyurdu

 

SmartForce inovasyonunun en son örneği, sık tedavi edilen vaka türleri için tedavi öngörülebilirliğini artırıyor.

Align Technology, Inc. (NASDAQ: ALGN), biyomekanik yenilikleri arasına yeni SmartForce® Aligner Aktivasyonu özellikli Invisalign G8’i kattığını duyurdu. SmartForce® Aligner Aktivasyonlu Invisalign G8, şirketin şeffaf plaklara yönelik temel biyomekaniğine dayanıyor. Invisalign G8 ayrıca, Align Technology’nin Invisalign tedavisi görmüş 9 milyonun üzerindeki hastadan elde edilen veriler ışığında diş hareketliliğini en uygun seviyeye getirirken, sıklıkla tedavi edilen çapraşıklık, çapraz kapanış ve derin kapanış gibi rahatsızlıkların öngörülebilirliğini daha ileri bir noktaya taşıyor.

Align Technology İnovasyon, Ürün ve Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Raj Pudipeddi konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “İnovasyonlarımız temel biyomekanik ile biyomateryal biliminin yanı sıra Invisalign sertifikalı hekimler tarafından tedavi edilen 9 milyonun üzerindeki Invisalign vakasından elde ettiğimiz ortodontik bilgi ve deneyime dayanıyor. Bu deneyimler sayesinde hem diş hareketlerine hem de vaka türlerine karşı en uygun müdahaleleri geliştirebiliyoruz. Yeni SmartForce® Aligner Aktivasyonu özellikli Invisalign G8, sık rastlanan bu vakalardaki tedavi için en uygun yaklaşımları entegre ediyor. SmartTrack materyali ve SmartStage® teknolojimizin yanı sıra bu yeni inovasyonlar tedavi planlama verimi ve öngörülebilirliğini daha da ileri noktalara taşıyor. Bu sayede hekimlerin de harika klinik sonuçlar sunma konusundaki güvenleri artıyor.

SmartForce® Aligner Aktivasyonu sayesinde, şeffaf plak yüzeyindeki belirli alanlar arzu edilen sonuçların üretilmesi ve istenmeyen hareketlerin en düşük seviyeye indirilebilmesi için plağın; müdahale yoğunluğu, konumunu ve yönünü kontrol edecek şekilde düzenleniyor. Böylelikle plağın, diş yüzeyi üzerinde olabilecek en uygun seviyede kuvvet uygulaması sağlanıyor.

SmartForce® Aligner Aktivasyonu, şeffaf plak ile diş arasında yer alan belirli ve stratejik temas alanları oluşturuyor ve kuvvet sistemlerinin daha yüksek seviyede kontrolü için SmartForce® özellikleri ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.


Align Technology Küresel Klinik Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Mitra Derakhshan şunları söylüyor: “Milyonlarca vakadaki diş hareketlerinin analizi bize tedavi edilen vakalarda belirli diş hareketlerinin istenilen sonuçları verebilmesi için ek aktivasyona ihtiyaç duyulduğunu gösterdi. Ek aktivasyon artık yazılım tarafından otomatik olarak belirleniyor ve şeffaf plağa SmartForce® Aligner Aktivasyonu olarak işleniyor. Böylelikle hekimlerin tedavi planlarındaki belirli hareketleri overcorrection yapma eğilimi azalıyor.”

SmartForce® Aligner Aktivasyonlu Invisalign G8 çapraşıklık, çapraz kapanış ve derin kapanış tedavisinde doktorların her plaktan istenen hareketleri daha yüksek oranda almasına yardımcı olmak için her plak aşamasında yeterli ve tutarlı aktivasyon sağlıyor.

  1. Çapraşıklık ve çapraz kapanış vakaları için:
    • SmartForce® Aligner Aktivasyonu Yeni Optimize Ekspansiyon Destek Ataşmanları ya da Optimize Ekspansiyon Desteği ve Hareket Ataşmanları ile eşgüdüm halinde çalışarak posterior ark genişlemesi esnasında oluşabilecek potansiyel kuron devrilmelerini azaltıyor. Bu sayede posterior ark genişlemesine destek oluyor.
  1. Derin kapanış vakaları için:
    • SmartForce® Aligner Aktivasyonu Spee Eğrisini seviyelendirmek için tedavi planı kurulumlarındaki iyileştirmelerle anterior intrüzyonu destekliyor ve kesici diş intrüzyonunun öngörülebilirliğinde 2 kata kadar iyileşme gösteriyor.

Ek olarak, Invisalign G8 ile doktorlar artık reçete işlemi sırasında Precision Bite Rampalarının otomatik yerleştirilmesini seçebiliyorlar. Veriler, Precision Bite Rampalarının derin kapanış vakalarında alt diş intrüzyonunu iyileştirdiğini doğruluyor.

Invisalign G8 denemesine katılan ortodontist Dr. Nelly Sanseverino şunları söyledi: “Invisalign G8’i ilk kullanan doktorlardan biri olmak harika bir deneyim oldu. SmartForce Aligner Aktivasyonu ile birlikte G8, derin kapanış vakalarında veya önemli miktarda ekspansiyona ihtiyaç duyan hastalarda daha iyi kontrol ve sonuç sağlıyor.”

Invisalign G8, 2021’in ilk çeyreğinde dünya çapındaki tüm Invisalign ürünlerinde bulunacak.

 

 

#aligntechnology #invisaligng8 #smartforce

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here