Alvimedica, global hedeflerine SAP ile daha yakın


Medikal sektörün lider kurumlarından Alvimedica, itelligence Türkiye danışmanlığında tamamladığı SAP ERP ve CRM projelerinden sonra yeni SAP uygulamalarıyla kurumsal performansını arttırıyor. 

Geliştirip ürettiği kardiyolojik anjiyoplasti balon kateterleri ve stent taşıma sistemleri ile girişimsel kardiyoloji alanında Türkiye’deki ilk ve tek üretici firma unvanını taşıyan Alvimedica, SAP uygulamalarıyla iş süreçlerine hız katmaya devam ediyor.

Alvimedica’nın üretim, kalite, satış, dağıtım, finans, ürün maliyetlendirme, kârlılık analizi, robotik depo entegrasyonu, insan kaynakları ve müşteri ilişkileri fonksiyonlarının tamamını kapsayan SAP ERP ve SAP CRM 7.0 projesi başarıyla hayata geçirildi. Dünyanın en güçlü SAP iş ortaklarından itelligence AG ile 12 yıllık engin tecrübeye sahip Elsys Danışmanlık’ın güçlü birleşmesinden doğan itelligence Türkiye danışmanlığında tamamlanan ERP Projesi ile tüm operasyonlarını daha kolay planlayabilir ve denetleyebilir hale getiren Alvimedica, SAP CRM sistemi ile iş ortakları ve ilişki yönetimini, faaliyet ve şikayet yönetim süreçlerinin etkin kontrolünü sağlayarak satış süreçlerinde ortaya çıkan tüm verileri tek bir sistemle izlemeyi, etkin satış yönetimi sağlamayı ve raporlama yapmayı hedefledi. SAP BPC projesinin uygulamaya alınmasındaki amaç ise şirketteki hemen hemen tüm süreçlerin bütçesinin süreç sahipleri tarafından kontrolünü sağlayarak kârlılık ve verimliliği üst seviyelere taşıyor.

Alvimedica bu süreçte sektörel bilgi birikimi, tamamlanmış başarılı ve örnek projeleri, global bir iş ortağı olmaya uygun vizyonu ve ekibinin özverili desteğiyle yıllardır projeleri hızlı bir şekilde yürüten itelligence Türkiye’yi ve analitik raporlama, bütçeleme projeleri için ise itelligence Türkiye grup şirketi itelligence Analytics’i tercih etti. itelligence Analytics işbirliği ile Türkiye’deki ilk BPC 10.0 projesi de hayata geçirilerek, şirketin tüm bütçe süreçlerine çağdaş bir yönetim ve takip imkanı kazandırıldı.

Alvimedica Bilgi İşlem Müdürü Eren Hepşen, “Alvimedica olarak, hayata geçirilen bütün SAP projeleri sayesinde hedeflerimize artık çok daha yakınız. Kurumsal süreçlerimizde oluşturulan şeffaf altyapı, tüm çalışanlarımızın ortak hedefleri başarma konusundaki motivasyonunu artırıyor” dedi.

ERP ve CRM projeleri sonrasında başlanan Çalışan Self-Servisi (ESS) ve Yetkili Self-Servisi (MSS) uygulamalarını da yine itelligence Türkiye uzmanlığında hayata geçiren Alvimedica, seyahat ve performans yönetimini etkin bir şekilde yürütmeye başladı. Seyahat yönetimiyle, çalışanların seyahat taleplerini kendilerinin girdiği bir yapı oluşturuldu; girilen talepler ve maliyet bilgileri yönetimin onayından geçerek planlanmaya başladı. Söz konusu seyahat gerçekleştikten sonra, planlanan/gerçekleşen karşılaştırılmasıyla finansal kayıtların entegre bir şekilde oluşturulmasına imkân sağlanmış oldu.

Alvimedica, SAP altyapısı kullanarak gelecekte de global yaygınlaşma projelerini sürdürmeyi ve ileri uygulamaları hayata geçirmeyi hedefliyor.

PS, MM, SD, FI, duran varlık, CO-PC uygulamalarının Hollanda için roll-out projesi yapıldı. Hollanda’da gerçekleştirilen projede, itelligence birleşmesi ile sahip olduğu küresel ölçekte kaynaklar sayesinde SAP süreçleri uyumlu hale getirildi. Türkiye ile olan karşılıklı süreçler de devreye alındı. Proje iki ayda canlı kullanıma geçti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here