Alvimedica Singapur ofisi açıldı


Türkiye’nin girişimsel kardiyoloji alanındaki tek dünya markası Alvimedica, Asya Pasifik Bölgesi’nin ana merkezi olarak konumlandırılan Singapur ofisini hizmete açtı. Gerçekleştirilen açılışa Alvimedica Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton ve Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt katıldı.

Tıbbi cihaz sektöründe, global pazardaki ilk 5 şirket arasında yer alma stratejisi kapsamında satış ağını genişleterek büyümeye devam eden Alvimedica, Asya-Pasifik Bölgesi yönetim merkezi olarak faaliyet gosterecek Singapur ofisiyle dünyada 11. ofisine ulaşmış oldu.

Alvimedica ürünlerinin 2014 itibariyle 50’ye yakın ülkede satıldığını belirten Alvimedica CEO’su Dr. Cem Bozkurt, “Hedefimiz her yıl, 1 kıtada 2 ülkenin daha pazarına girmek. Bu hedefimiz doğrultusunda Asya-Pasifik bölgesi için Singapur ofisimizin açılışını gerçekleştirdik. Bu ofisimizle birlikte bu yıl Endonezya ve Myanmar pazarlarına da gireceğiz. Bu yılın ortalarına doğru da küresel pazarın % 50’sini elinde bulunduran Kuzey Amerika pazarına girmeyi planlıyoruz” dedi.

İtalyan CID firması ile Kasım ayında gerçekleştirilen birleşmenin Alvimedica’yı global pazarda 6. sıraya taşıdığının da altını çizen Bozkurt, “Global pazarda bir sonraki hedefimiz ise ilk 5 şirket arasında yer almak. Ar-Ge gücümüz ile bunu da birkaç yıl içerisinde gerçekleştireceğimize inanıyoruz” dedi.

Açılış sebebiyle Singapur’da bulunan Alvimedica Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton ve Alvimedica CEO’su Dr. Cem Bozkurt, Asya-Pasifik bölgesinin en önemli kongrelerinden biri olarak bilinen Asia PCR Singapore Live 2014’e de katıldı.

Türkiye’deki ilk ve tek stent ve balon üreticisi konumundaki Alvimedica, bugün 40’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Yüzde yüz Türk sermayeli olan şirketin sektörde altı yıllık deneyimi bulunuyor. Girişimsel kardiyoloji alanında bilgi birikimine ve güçlü Ar-Ge yapısına sahip olan Alvimedica’nın Singapur’un yanı sıra, Türkiye, Hollanda, Fransa, İtalya, Brezilya, Uruguay, Hong Kong, Çin, Hindistan ve Kanada’da ofisleri bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here