ALVİMEDICA ,TURQUALITY sertifikalı ilk markası


Beş kıtada medikal teknoloji ve medikal tıbbı cihaz ürünleriyle Türkiye’nin bu alandaki lider markası Alvimedica, TURQUALITY sertifikasını ürünlerinde kullanmaya hak kazandı.

Alvimedica medikal sektörde TURQUALITY sertifikasına sahip ilk ve tek marka oldu. Ar-Ge araştırmalarıyla ve ileri teknoloji ürünleriyle Türkiye’nin dünya devleri karşısında medikal teknolojide rekabetçiliğini kanıtlamayı başardı.

Dış pazarlarda 40’ı aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ve 30 milyon doları aşan ihracat hacmiyle girişimsel kardiyoloji alanında Türkiye’nin haklı gururu Alvimedica, TURQUALITY programına kabul edilen ilk medikal marka oldu.

İhracata odaklı şirketleri desteklemeyi görev edinen Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın gözetiminde yürüyen; dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olarak tanınan TURQUALITY sertifikasının bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Alvimedica için dış pazarlarda önemli bir manevi destek olduğunun altını çizen Alvimedica CEO’su Dr. Cem Bozkurt konuyla ilgili şunları söyledi:

“TURQUALITY kapsamında yer almak, bize küresel ölçekte kendi teknolojilerimizin başarısının yanında devletimizin gücünü yanımızda hissetmek açısından da önemli bir kurumsal destek sağlamış olacaktır. Dünya standartlarında yaptığımız yatırımlarla küresel bir markaya ulaşmak istedik ve bugüne kadar çıtayı daima yüksek bir noktaya koyduk. Şu anda Alvimedica’nın başarısı ve markamıza olan inancımızın doğruluğunu bir kez daha teyit etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. TURQUALITY akreditasyonu sayesinde artık tüm dünyada daha güçlü ve emin adımlarla yol alabileceğiz. Arjantin’den Çin’e kadar dünyanın tüm önemli medikal pazarlarında TURQUALITY sertifikasını taşıyan ürünlerimizle Türkiye’yi temsil etmekten gurur duyacağız”.

Alanında bir ilke daha imza atmış olan Alvimedica’nın da katılması ile bugüne kadar farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin ihracatında önemli ağırlıklara sahip TURQUALITY markası 82’ye ulaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here