Amerika’nın yaygın varis klinik zinciri Türkiye’de

77

Vein Clinics of America’nın, ülke dışındaki ilk merkezi olarak İstanbul’da açıldı.

 

Vein Clinics of Europe, Amerika’da 30 yılı aşkın süredir hizmet veren, damar hastalıklarının minimal invazif tedavisine adanmış sağlık kuruluşu olan Vein Clinics of America’nın, ülke dışındaki ilk merkezi olarak İstanbul’da açıldı. Türk yatırımcıların varis ve damar sağlığı konusunda ciddi bir birikimi ülkemize taşımaya aracılık ettiği girişim, kliniğin Amerika dışında açılan ilk merkezi olma özelliğinin yanında, sadece varis ve damar sağlığı konusuna odaklanmakta. Türkiye’nin ilk uluslararası varis kliniği olacak Vein Clinics of Europe, varis hastalığı gibi çok karmaşık ve hastaya özgü durumun etkin teşhis ve tedavisinde efektif ve minimal girişim yöntemleri uygulayacak. Türk yatırımcıların 5 yıllık hedefi; bu ay hizmete giren İstanbul ve önümüzdeki ay hizmete girecek Lefkoşa klinikleri sonrasında toplam 63 ülkede 112 merkeze ulaşmak. Vein Clinics of Europe’un Türkiye’deki stratejik ortağı, alanında çok değerli bir isim, Türkiye’de lazer ve radyofrekans ile varis tedavisinin öncülerinden Prof. Dr. A. Kürşat Bozkurt’tur. Vasküler cerrahi konusunda değerli katkıları olan Bozkurt, ülkemizde ihmal edilen, aslında önemli sağlık sorunlarını beraberinde getirerek yaşam kalitesini düşüren varis ve damar sağlığı konusunda başkan olarak hastalarına Vein Clinics of Europe bünyesinde hizmet verecek.

Prof. Dr. A. Kürşat Bozkurt kimdir?

1962 İzmir doğumlu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 1985 yılı mezunu. 1997 yılında Doçent, 2003 yılında Profesör oldu. İskoçya’da “ Royal Infirmary of Edinburgh, Department of Cardiothoracic Surgery “ de ve İngiltere’de Castle Hill Hospital Kalp ve Göğüs Cerrahi merkezinde 2 yıl çalıştı. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 100’ün üzerinde bilimsel makalesi ve çeşitli konularda yazılmış kitapları var. Türkiye’de lazer ve radyofrekans ile varis tedavisinin öncüsü. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Avrupa Damar Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Damar Cerrahi Derneği Başkanı ve Asya Damar Cerrahisi Derneği Başkanı (2013-2015).

Vein Clinics of America

Vein Clinics of America’nın öyküsü, kişisel ve aile acılarını gidermek için kararlılık sergileyen bir doktor tarafından 30 sene kadar önce başlar. Damar hastalıkları için etkili ve minimal invazif bir tedavi aramış ve edindiği enjeksiyon tedavisi bilgi birikimini kullanarak Amerika Damar Kliniklerini 1981 yılında Chicago’da başlatmıştır. Bugün Amerika’da 50’yi aşkın noktada hizmet vermektedir. Sadece varis ve damar hastalıkları üzerine teşhis tedavi hizmeti vermekte, bu alanda doğru yaklaşımların geliştirilmesine katkı sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here