Antalya’ya Onkoloji Hastanesi Müjdesi


Rektör Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Akdeniz Üniversitesi’nin öncülüğünde Antalya’ya Bölge Onkoloji Hastanesi kurulacağını söyledi.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, AÜ’nün öncülüğünde Antalya’ya Bölge Onkoloji Hastanesi kurulacağını belirtti. Prof. Dr. Kurtcephe, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Prof. Dr. Mustafa Samur Tıbbi Onkoloji Kemoterapi Merkezi’nin kısa sürede herkesin önemsediği bir kurum haline geldiğini söyledi.

Bölgede Onkoloji Alanında Gelişmiş Bir Hastane İhtiyaç Var

Kanser hastalığının yayılma hızının yüksek olduğunu belirten Prof. Dr. Kurtcephe, “Bu durum biz yöneticilere yeni sorumluluklar getiriyor. Bölgede onkoloji alanında gelişmiş bir hastaneye şiddetle ihtiyaç var. O yüzden bölgede hizmeti getirecek bir hastaneyi kurabilecek bir kurum olduğumuzu her fırsatta Kalkınma Bakanlığı’na ilettik. Bakanlıktan bu yıl bir karar tebliğ edildi. Bilindiği Akdeniz Üniversitesi’nin devam eden ve mevcut durumda da ihalesi fes edilen G Bloku var. Bu G blokun altına bazı poliklinikler planlanmıştı. Üst kısımlarda ise başta hayvan laboratuarı olmak üzere çeşitli laboratuvarlar tasarlanmıştı. Bakanlıktan bize gelen tebliğde ise şu ifadeler yer aldı: ‘AÜ gibi bir dünya üniversitesinde, marka değeri tescil edilmiş bir kurumun polikliniklerinin olduğu bir binanın 10. katında hayvan laboratuarı kurmayı ve buradan hayvan taşımayı biz kimseye açıklayamayız. Bu AÜ’nün marka değerine zarar verir. AÜ’nün ısrar ettiği bir projeyi, bu binayı dönüştürmeye karar verdik.” Buradan G blokun Onkoloji Hastanesi olarak yapılacağını ve bakanlığın kararı olduğunu müjdeliyorum” şeklinde konuştu.

İhaleye Çıkacak
Projenin G blok için hızla revize edildiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, “Revize edilir edilmez ihaleye çıkacağız. Bölgeye hizmet verecek. Türkiye’nin en modern onkoloji hastanelerinden birine AÜ’nün marka değeri ile yücelecek bir kurum eşlik edecek. Umarım hastaneyi en kısa sürede yaparız” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here