Arab Health 2016’ya Türkiye çıkarması

0
1057

Küresel sağlık sektöründe önemli bir yere sahip olan Arab Health 2016’da Türkiye, TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş’nin milli katılım organizasyonuyla temsil edildi. 124 Türk sağlık sektörü firmasının katılım gösterdiği fuar 25- 28 Ocak tarihleri arasında Birleşik Arab Emirlikleri’nin Dubai şehrinde gerçekleşti.  Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 115 bin ziyaretçinin olduğu fuar katılımcılardan tam not aldı. Fuara Fransa, ABD ve İngiltere’nin bulunduğu 163 ülkeden 4 binin üzerinde firma katılım gösterdi.

Medikal ve ortopedik ürünler, tıbbi sarf malzemeleri, tıbbi tekstil ürünleri, çocuk ve hasta bezi, cerrahi araçlar, protez, implant, tıbbi tekstil ürünleri, laboratuvar araç ve kimyasalları gibi yüzlerce ürün ve hizmetin sergilendiği fuarda Türkiye her yıl olduğu gibi bu yıl da ülke pavilyonu yer aldı.

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın prestijli fuarlar listesinde yer alan Arab Health 2016 katılımcıları ihracat hacimlerini arttırma şansının yanında %50 oranında 50 bin dolara kadar devlet desteği alabilme şansına da sahip oldular. Türkiye’nin 2014 yılında 4.655.969.409 dolar ihracat gerçekleştirmiş olduğu Birleşik Arap Emirlikleri sağlık hizmetleri ihtiyacının %90’ını ithalat yoluyla karşılıyor. Dünyanın en büyük 20 ülkesi arasında yer alan BAE hükumeti ise sağlık sektörü yatırımlarının %17 artması bekliyor. 9000 yatak ihtiyacı olan BAE’de sağlık sektörü yatırımlara ihtiyaç duyuyor. Gelecek sene Arab Health, 30 Ocak- 2 Şubat 2017 tarihleri arasında Dubai World Trade Center’da gerçekleşecek. Orta Doğu sağlık pazarına girmek isteyen firmalar ise şimdiden yerlerini satın almaya başladı.

#arabhealth #health2016 #dubaiworldtradecenter

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here