Arab Health 2023, 70 ülkeden 3.000’den fazla katılımcı ile sağlık ticaretinin merkez üssü konumunu vurguladı

Arab Health 2023, 70 ülkeden 3.000’den fazla katılımcı ile sağlık ticaretinin merkez üssü konumunu vurguladı

Medikal ve ilaç sektörü için Ortadoğu’nun en büyük fuarı olan Arab Health Fuarı’nın 2023’ü, 30 Ocak – 2 Şubat 2023 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde 70 ülkeden 3000’in üzerinde katılımcı ve 163 ülkeden 130.000’den fazla sağlık profesyoneli ile 3.000’in üzerinde katılımcı ile bu yıl 48. kez düzenlendi.

Organizatörler, Arab Health’in 2023 fuarının, ‘Sağlık Hizmetinde İnovasyon ve Sürdürülebilirlik’ teması altında 30 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’ne ihtişamıyla geri döndüğünü söylediler. Informa Markets’e göre katılımcı şirketlerin sayısı da 70 ülkeden 2.828’den 3.000’in üzerine çıktı.

Düzenlenen 2022 yılı GRS Explori Katılımcı Anketine göre, Arab Health, sağlık ticaretinin merkez üssü konumunun altını çizdi ve sağlık sektörüyle ilgili 2,8 milyar AED değerinde sözleşmeyi güvence altına alarak küresel işletmelere ve hükümetlere desteğini Ocak ayında Dubai’de yeniden teyit etti.

180 Türk firması on binlerce kişi tarafından ziyaret edildi

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri (İKMİB) tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Türkiye’nin milli katılım organizasyonunun düzenlendiği fuarda toplam 180 Türk firması boy gösterdi.

80 bini aşkın profesyonelin ziyaret ettiği fuarda geçen yıl Türkiye 666 metrekarelik ülke standıyla yer aldı. On binlerce kişinin ziyaret ettiği fuar bu yıl 3 bin katılımcıyı ağırladı.

Fuar, BAE’nin endüstriyel sektörünü geliştirmeye ve ilaç ve tıbbi teknoloji dahil olmak üzere 11 öncelikli sektöre odaklanarak ulusal ekonomideki rolünü geliştirmeye yönelik bir platform olan “Make it in the Emirates” gibi BAE Hükümeti girişimlerini desteklemede ayrılmaz bir rol oynuyor.

Informa Markets Fuar Direktörü Ross Williams, “Arap Sağlığı, bölgesel ve uluslararası politika yönlendiricilerini, düşünce liderlerini ve sağlık profesyonellerini ticaret ve inovasyon yoluyla bir araya getirmede önemli bir role sahiptir. Bu, sağlık hizmetleriyle ilgili zorlukların ele alınmasına yardımcı olur, ancak aynı zamanda bölgedeki kuruluma erişim kolaylığı yoluyla veya yenilikçi yeni teknolojilerin benimsenmesi için bir platform sağlayarak önde gelen hastaneler ve tıbbi teknoloji şirketleriyle ortaklıklar oluşturmak ve tüm sağlık ekosistemini desteklemek için BAE’de Hükümet tarafından üstlenilen girişimlere de sahne oluyor.” Arab Health 2022, 184 ülkeden 53.000’den fazla katılımcıyı ağırladı ve bu süreçte 2,8 milyar AED’nin üzerinde anlaşma imzaladı. Bu, yalnızca BAE’nin sağlık sektörünün iş yapması için ayrılmaz bir yer olma konumunu sağlamlaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda etkinliğin küresel bir sağlık hizmeti izleyicisi için önemini de vurguluyor,” dedi.

Arab Health 2023, 70 ülkeden 3.000’den fazla katılımcı ile bir kez daha sağlık ticaretinin merkez üssü konumunu vurguladı.

Arab Health 2023 fuarında tek kullanımlık malzemeler, ortopedi, sağlık ve genel hizmetler, görüntüleme, tıbbi cihazlar, BT, sağlıklı yaşam ve önleme ile altyapı ve varlıklardaki en son teknoloji ve yenilikleri sergileyen dokuz ürün sektörüne yer verildi.

Bir sonraki fuar yani Arab Health 2024, 29 Ocak – 1 Şubat 2024 tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde sergilenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here