Arab Health’de Yerler Tükeniyor, Türkiye Sağlık Sektörü Dubai’ye Akın Ediyor


2015 senesinin ilk çeyreğinde gerçekleşecek olan fuara stant ile katılacak Türk firma sayısının 100 firmayı geçmesi bekleniyor.

Informa Life Sciences Exhibitions tarafından düzenlenen Arab Health Fuarı’nın Türkiye milli katılımını TG Expo Fuarcılık A.Ş. organize ediyor. 26-29 Ocak 2015 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezinde gerçekleşecek olan fuarın Türkiye satışları tamamlandı.

Fuarın 40. Yıldönümü

Gelecek sene 40. yılını kutlayacak olan Arab Health Fuarı, bölgenin en büyük sağlık fuarıdır. 2014 senesi istatistiklerine göre, 57.059 m2 alana kurulu fuara, 70 ülkeden 3.746 firma katılmış olup 87.454 kişi fuarı ziyaret etmiştir.

Türkiye’den 81 firma katılıyor

Ağustos ayı itibariyle Türkiye’den, “ABC Tıp Sağlık Malz., ACF Medikal, Aero Medikal , Apag Medikal, Atese Sağlık, Aydersan, Aysam Ortopedi, Berika Teknoloji, Beyaz Grup Yayıncılık, Birleşim Tıp, Disera Tıbbi Malz., Dolsan Medikal, Dört- A Tıp Malz., Duka Medikal, EAR Teknik, Elbi Ecza Deposu, Elektro-Mag, Elmaslar İmalat, Ersamed, Ertunç Özcan, ESC Medikal, Etkin Tıbbi Cihazlar, FG Grup, Gentuğ Tekstil, Halıcı Sağlık, Hayat Tıbbi Cihazlar, Hegeli Ortopedi, Hipertek, Hitit Tıbbi Cihazlar, Hünkar Ecza ve Medikal, Inspramed Medikal, Isıgün Medikal, İstem Medikal, Katsan,Kenmak Hast. Malz., Kıraç Bilgi İletişim Tekn., Kisbu Teknik Tekstil, KNG Medikal, Köroğ- lu Medikal, Kösemed, Mayaset Medikal, Medicraft Medikal, Medikal 2000, Medikokim, Mediteks Sağlik, Medoksa Medikal, Merpol, Mes-Kon Sağlık Ürünleri, Met Tek Kullanımlık Sağlık Ürün., Miksta, Morton Medikal, Naturel Medikal, Novamedtek Medikal, Nurel Medikal, Nurteks Tekstil-Broche, Nüve Sanayi Malz., Oasis Medikal, Osim Plant Tıbbi Mazl., Özcan Kardeşler, Paksel Kimya San., Pakten Sağlık Ürünleri, Plasti-Med Plastik Medikal, Polifarma İlaç, Polmed Medikal, RTA Laboratuvarları, Sama Tıp, Setpa Tıbbi Gereçler, Siemed, Startıp Tıbbi Mazl., Tende Elektronik, Tesa Medikal, Tıpmed Tıbbi Medikal, Tio Medical, Trimpeks, TSD Sağlık Ürünleri, TST Tıbbi Aletler, Turkuaz Medikal, Tur-Med Hastane Malz., Yüksel End., Zed Grup, Zimed Medikal” olmak üzere toplam 81 firma katılıyor. 2015 senesinin ilk çeyreğinde gerçekleşecek olan Fuara stant ile katılacak Türk firma sayısının 100 firmayı geçmesi bekleniyor.

Sağlık’ta yeni pazarlar

TG Expo kurucu ortaklarından Sn. Elif Avşar, Arab Health’de yerlerin fuar tarihine 6 ay kala tükendiğini ve yoğun talep nedeniyle Türk firmaları için yeni stant alanları açtıklarını ancak söz konusu yerlerin de hızla tükenmekte olduğunu belirtiyor. Avşar, Ocak 2015’te gerçekleşecek Arab Health fuarının yanı sıra 2015 senesinin ilk yarısında Türkiye sağlık sektörünü Güney Afrika’da ve Suudi Arabistan’da gerçekleşecek olan “Africa Health” ve “Saudi Health” fuarlarında buluşturacaklarını da sözlerine ekliyor. Sağlık Turizmi Türkiye’de en hızlı gelişen sektör Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Sağlık Turizmi Türkiye’de en hızlı gelişen sektör. Türkiye’ye Sağlık Turizmi için gelen yabancı sayısı yılda 150 bin kişiyi buldu. Öte yandan Sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla, Türkiye’de tedavi olmak için getirilen yabancı hastalardan elde edilen gelirlere, yüzde 50 oranında gelir vergisi indirimi uygulaması da sektörün büyümesini teşvik etmektedir.

TG Expo hakkında

TG Expo Fuarcılık A.Ş., fuarcılık sektöründeki 20 yılı aşkın deneyimi ile Bakanlıktan akredite edilmiş yurtiçi ve yurtdışı fuar düzenleme belgesi ile fuar organizasyonlarında, ülke katılımına geniş ölçekte hizmet vermektedir. Fransa, İtalya, Amerika, Katar, Brezilya, Mısır, Güney Afrika, Nijerya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, İngiltere, Nijerya, Hindistan pazarlarında Türkiye’den milli ve bireysel katılımları organize etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here