Astigmatta yeni buluş!  

Astigmatta yeni buluş; Yer çekimine uyum sağlayan kontak lensler!

 Yeni nesil kontak lensler, tasarımları ve son teknolojiyle üretilen materyalleri sayesinde her türlü hareketinize kolayca uyum sağlıyor. Ayrıca oksijen geçirgenliği sayesinde gözün ihtiyacı olan nemi almasına yardımcı oluyor.

Uzak ya da yakın, tüm mesafelerdeki nesneler size bulanık mı görünüyor? Bazı nesneleri şekillendirmekte zorlanıyor musunuz? Özellikle okuma sonrasında baş ağrısı ve gözlerinizde ağrı mı hissediyorsunuz?  Benzer belirtiler yaşıyorsanız görme problemlerinizin sebebi “astigmatizma” olabilir!

Astigmatizma, korneanın şeklinin bozularak ışığı doğru biçimde kıramamasıyla oluşan, görüşünüzü bozan bir kırma kusurudur. Kişiler, uzak veya yakında bulanık veya gölgeli görürler. Daha net görmek için sarf edilen çaba sıklıkla baş ağrısı ve gözlerinizde ağrıya sebep olur. Uzun süre yakın mesafe işlerle uğraşanlarda sık görülebilen astigmatizma tek başına ya da miyop veya hipermetropla birlikte de olabilir.

Astigmatlı hastalar için güzel haber…

Astigmatlı kişiler görme sorunlarını çözmek için genellikle gözlük kullanmayı tercih ediyor. Ancak gelişen lens teknolojileri sayesinde, astigmatlıların hareketli yaşam tarzlarına uygun, daha net ve kaliteli bir görüşe kavuşmaları mümkün. Yeni nesil kontak lensler, tasarımları ve son teknolojiyle üretilen materyalleri sayesinde gözde her türlü hareketinize kolayca uyum sağlar. Ayrıca daha fazla oksijen geçirme özelliği sayesinde gözünüzün ihtiyacı olan nemi almasına yardımcı olarak size daha konforlu bir kullanım olanağı sağlar.

Acuvue® marka tüm torik lensler, astigmatlılar için net görüş ihtiyacını uç bakışlarda bile göz hareketlerinden etkilenmeden karşılar. Astigmat kırma kusurunu düzelten Acuvue® lenslerinin kullanım süresine göre iki farklı seçeneği bulunuyor.

1-    Günlük Kullan-At Lensler; 1 Day Acuvue® Moist® for Astigmatism teknolojisi ile lenslere kalıcı olarak gömülmüş ıslatıcı ajanların sunduğu nemi tutarak gün boyu konfor sağlar. Ayrıca günlük kullan-at lensler ile her gün temiz ve yeni bir çift lense sahip olmak göz sağlığınıza olumlu katkı sağlamaktadır.

 2-    Günlük Tekrar Kullanılabilir Lensler; Acuvue® Oasys® for Astigmatism ıslanabilirlik özelliği sağlayan hydraclear® plus teknolojisi sayesinde, göz kapaklarının lensin üzerinden kolayca kaymasını sağlayarak kullanıcıya lens yokmuş hissi verir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here