AstraZeneca Türkiye’ye 2024 Golden Pulse Ödülleri’nde çifte zafer!

Sağlık ve yaşam kalitesi konusunda faaliyet gösteren tüm paydaşların, ekiplerin ve bireylerin çabalarını ödüllendirmeyi amaçlayan 2024 Golden Pulse Awards töreninde AstraZeneca Türkiye, iki ödül kazandı.

MD Magazin tarafından düzenlenen, “Golden Pulse Awards” 2024 yılı ödüllerinde kazananlar belli oldu. Sektör profesyonellerinin ve şirketlerinin başarılarını tescilleyen, sağlık alanındaki tüm paydaşları bir araya getiren ödül töreninde AstraZeneca Türkiye, “İlk Yardıma İlk Sen Koş” projesi ile “Yılın En Başarılı Sosyal Sorumluluk Projesi” ve “Heart Campus Metaverse” projesi ile de “Yılın En Başarılı Kongre, Sempozyum, Toplantı Katılımı” kategorilerinde ödüle layık görüldü.

AstraZeneca Türkiye’nin Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) ve Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ile yürüttüğü “İlk Yardıma İlk Sen Koş” projesi ile Türkiye’nin çeşitli illerindeki lise öğrencilerine gönüllü acil tıp uzmanları tarafından teorik ve uygulamalı temel ilk yardım eğitimleri veriliyor. AstraZeneca Türkiye’nin ülkemizde hekimlere yönelik olarak ilk kez hayata geçirdiği dijital platformu Heart Campus Metaverse ise dijital kanallar üzerinden daha fazla hekime ulaşmak amacıyla geliştirildi. Çoklu kanal ve metaverse araçlarını bir araya getiren bu yenilikçi dijital platform sayesinde hekimler metaverse ortamında avatarlarıyla bir araya gelebiliyor ve toplantılara katılabiliyor.

Aldıkları ödüller hakkında değerlendirmede bulunan AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Ecz. Serkan Barış, “Sağlık sektöründe öncü projelerimizle başarılarımızı bir kez daha taçlandırmaktan dolayı büyük bir gurur duyuyoruz. ‘İlk Yardıma İlk Sen Koş’ projesi ile kazandığımız ödül, topluma karşı üstlendiğimiz sorumluluğun bir yansıması. ‘Heart Campus Metaverse’ projesi ile kazandığımız ödül ise teknoloji ve dijitalleşmenin gücünü arkamıza alarak ekosistemimize yaptığımız inovatif katkıların takdir edilmesi anlamına geliyor. Bu ödüller, aynı zamanda paydaşlarımızla kurduğumuz güçlü iş birliklerinin bir göstergesi niteliğinde. Bu başarıları elde etmemizde katkısı olan tüm çalışma arkadaşlarımıza ve değerli paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gelecekte de yenilikçi projelerle toplumumuza ve sağlık sektörüne değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here