Avrupa ve Türkiye’nin En Büyük Şehir Hastanesi Sancaktepe’de


Sancaktepe’ye kurulacak olan Avrupa ve Türkiye’nin en büyük şehir hastanesi projesinin inşaat alanında incelemelerde bulunmak amacıyla Sağlık Bakanımız Sn.Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Milli Savunma Bakanımız Sn. İsmet Yılmaz, Başkanımız İsmail Erdem’i ziyaret ettiler. Çok sayıda basın mensubunun katılımıyla gerçekleştirilen ziyaret sonrası bir de basın açıklaması yaptılar.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a, Genel Kurmay Başkanlığımıza teşekkür ediyorum. İstanbul gibi bir yerde 3.5 milyon metrekareye yakın bir alanı sağlık bakanlığının hizmetine sunmaları çok önemlidir. Bu anlamda yaklaşık 15 gün önce bir protokol imzaladık. Milletimiz adına belki de dünya çapında bir proje üzerinde çalışacağımız bir alan ortaya çıkacak” Bundan sonraki süreçte uluslar arası alanda destek de alarak bir Sağlıklı Türkiye projesinin üzerinde çalışacaklarını belirten Müezzinoğlu, hem İstanbul için hem Türkiye için marka olacak bir projeye başladıklarını ifade ederek “ Önümüzdeki süreçte de ülkemize güzel bir sağlık tesisi kazandırma çalışmalarına başladık” dedi.

“YARINIMIZ, BUGÜNDEN DAHA İYİ OLACAKTIR”

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ise konuşmasına tüm sağlık personelinin tıp bayramını kutlayarak başladı. Yılmaz, Türkiye’nin geçmiş dönemde sağlık problemleri yaşadığını ancak artık bu problemlerin çoğunun çözüldüğünü ifade etti. Yılmaz şöyle devam etti: “Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri sağlık problemleri idi. Ancak çoğu sağlık problemi Türkiye’de çözülmüş durumda. Ancak iyide sınır yoktur daha iyiye götürmek istiyoruz. Anadolu yakasının şehir hastanesi Sayın Bakanımızın izah ettiği gibi, en mükemmel, en güzel, adeta yarım asıra hizmet edecek bir hastane planlaması yapılacak. İnşallah Anadolu’ya İstanbul’a yakışan bir şehir hastanesi için uygun yeri sağladıkları için huzurlarınızda Genel Kurmay Başkanımıza, Kara Kuvvetler Komutanımıza teşekkür ediyorum. Protokolü de imzalandı.” Yılmaz, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirirken şöyle dedi: “Bugün çok başarılı belediye başkanımız İsmail Erdem’i ziyaret etmek için geldik. Birinci gayemiz bu. İkincisi, 14 Mart Tıp Bayramı’nda en güzel etkinliğin Anadolu yakasına kazandırılacak bir şehir hastanesi olacağını düşündük. Türkiye’nin bugünü dünden çok daha iyidir. Yarını da daha iyi olacaktır.”

AVRUPA VE TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK HASTANESİ SANCAKTEPE’DE

Belediye Başkanımız İsmail Erdem , böyle önemli bir günde sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlayarak Sn. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Sn. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Erdem, konuyla ilgili olarak, Avrupa ve Türkiye’nin en büyük şehir hastanesinin Anadolu yakasına, Sancaktepe’ye inşa edileceği için duyduğu heyecanı ve mutluluğu dile getirdi. Başkan Erdem, “ Böyle önemli bir günde bu haberi paylaşmaktan dolayı mutluyuz. Avrupa’nın ve elbette Türkiye’mizin en büyük, kapsamlı ve modern hastanesi ilçemize yapılacak. Dileriz, artık hiçbir vatandaşımız tedavi için yurtdışına gitmeye gerek duymayacak. İlçemize kurulacak hastanemiz sayesinde 15 bin’e yakın insanımız da istihdam edilecek. Projenin tamamlanma süresi 3 yıl olarak öngörüyoruz. Şimdiden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here